Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vidéken próbáltam, nem ment;...

Vidéken próbáltam, nem ment; Budapesten Vostok márkákú 30-40 éves órát és régi szőrmét (10-20 év) el tudnék adni?

Figyelt kérdés

Van egy régi Vostok (vagy Wostok, ki hogy írja) órám, bevittem vidéken - megyeszékhelyen lakom - óráshoz, többhöz is, zaciba is, régiségkereskedőhöz is: egyik se vette be.

Az órások (kettőt kérdeztem) azt mondták nem tudtak értéket mondani rá.


Érdemes lenne Budapesten megpróbálni egy régiségkereskedőnél?

Mert gondolom itt vidéken azért kevesebben veszik be meg a városban alapból van 3-4 régiségkereskedő és ennyi.

Jár az óra. Vaterán nézegettem, a hasonló/ugyanilyen órákat 3500-6500 körül árulják. Vaterán viszont nem vagyok fent, meg az időigényesebb és nekem 2-3 napon belül kellene pénz. (Pestre nemsokára visszautazom.)


A másik, hogy van egy szőrmém, régóta itt áll a szekrényben (nagyim hagyta rám, de csak van a szekrényben... több éve) és arra gondoltam ezt is el lehetne adni, de ugye ez régi szőrme...

Szerintetek? Pesten el lehetne ezt is adni? Csak nagyon kellene a pénz, fizu meg nem jön 10.-e előtt.... aranyam sajnos nincs, amit zálogba vihetnék, meg semmi ékszer. Fizetésig meg valahogy ki kéne húznom... próbáltam eladni régi ruhákat, de az nem jött össze, ezért gondoltam, hogy ezt a két dolgot, a szőrmét és az órát meg lehetne próbálni valahol Pesten eladni, ha visszamegyek holnap vagy holnapután.



2015. jan. 1. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Dobd fel a vaterára és meglátod van-e rá érdeklődő.
2015. jan. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az órát persze, hogy nem veszik be, mert gyakorlatilag "értéktelen". Nem azt mondom, jó kis órák azok, de ahhoz, hogy el tudja adni, ki kell tisztítania és megolajoznia, ami kb 3-4000 Ft, szóval ha akár pár száz forintot is akarna rajta keresni, akkor neked maximum 500-1000 forintot tudna adni érte, állapottól függően.

Pár száz forintért pedig neki nem éri meg az utánajárás, és ki tudja, te mennyivel lennél bentebb 500 Ft-al :(

A szőrmét érdemesebb elvinni valahová, a megkérdezés nem kerül semmibe.

2015. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Milyen szőrméről lenne szó? Én eléggé szakértő vagyok a témában, rendszeresen nézem az aukciós oldalakat. Tudnék rá kapásból árat mondani, és hogy el lehet-e egyáltalán adni.

2015. jan. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát eléggé régi a szőrme, de pont ilyen:


[link]


Pannónia szőrme, a nagyimé volt, nem tudom érhet-e valamennyit.

2015. febr. 2. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!