Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy autóponyva a Lidl-ből, a...

Egy autóponyva a Lidl-ből, a pár nappal ezelőtti erős szélben 2 nap után végighasadt. Vonatkozik erre a garancia?

Figyelt kérdés

2015. jan. 2. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Vegyél erősebbet legalább 150gr/nm
2015. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es:

Nem műszaki jellegű volt a kérdésem :)

2015. jan. 2. 20:30
 3/9 A kérdező kommentje:

A Lidl honlapján ezt írják:

"Pénzvisszafizetési garancia (...)

A nálunk vásárolt összes egyéb cikket pedig egy hónapon belül lehet visszahozni."


Az egy hónapból pár nappal kicsúsztam.

2015. jan. 2. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Megmondják, hogy nem rendeltetésszerűen használtad. Márpedig ha a szél alá tudott fújni meg annyira oda"csapni", hogy szétszakadjon, akkor nem kötözted le rendesen. Esetleg 160-al száguldoztál vele, stb.


Ha esetleg nagy szád van, akkor meggyőződ őket, hogy anyaghibás, de jó eséllyel nincs rá esély. A 30 nap visszavásárlásra vonatkozik, nem a garanciára, az minimum fél év tudtommal.

2015. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

A garancia kizárólag a gyártás során keletkezett, de csak a rendeltetésszerű használat közben jelentkező hibákra vonatkozik. Mechanikai sérülésre soha.

Ha úgy érzed, hogy az útmutató elégtelen, vagy megfelelő ugyan, s te azt be is tartottad, akkor kérhetsz bevizsgálást.

2015. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
:-)
2015. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csabesz80 válasza:
53%

Lidlben elég korrektek ha hibás a termék visszaveszik, de ez azért elég kérdéses...


Nekem is lidlből van az autóponyvám és eddig semmi gond nem volt vele. Igaz én még plusz egy spárgát is használok körbe az autón, hogy véletlen se kapjon alá a szél. Anyag minőségéről annyit, hogy tavaly télen úgy takartam le az autót hogy meleg volt a motor és utána elkezdett havazni. Reggelre ráfagyott és a motorháztető felett 3-4 centis jég alakult ki... ponyvánál fogva lassan emelgetve le tudtam szedni a jeget és egy helyen se szakadt el.


Egyébként annyiban reklamálhatsz hogy szerintem is nagyon kevés az a két kötöző ami a végein van és könnyen alá kaphat a szél.

2015. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
42%

Ha a ponyván lévő összes kötözővel rögzítetted, akkor ezáltal rendeltetés szerűen használtad. Ha szétszakította a szél, akkor -mivel nem javítható- elsősorban csere, másodsorban árlevásárlási, harmadsorban pénz visszafizetési kötelezettsége van a forgalmazónak.

Nem hívatkozhat arra,h nem rögzítetted megfelelően és alá tudott kapni a szél, hiszen -ha tényleg minden kötözőt használtál amit kaptál hozzá- ha gyárilag olyan a rögzíthetősége,h alá tud kapni a szél, akkor ez nem a te hibád. (szar a termék...) Nem várható el és nem is kötelezhet arra,h vásárolj további zsínórokat, kötözőket és barkácsmagazinos módon oldd meg a tökéletes rögzítést. Vidd vissza nyugodtan! Ha problémáznak, ne hagyd magad. Ha nem megy akkor keress meg nyugodtan privátban, segítek megfogalmazni egy ütős panaszlevelet.

2015. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

8: Lehet, közben változott a szabály, de nekem régebben a KERMI nem adott igazat egy vitában.

Videokamerám háza törött el, mégpedig rendeltetésszerű használat során. A vizsgálat megállapította, hogy az a kis fülecs, amihez a rögzítő szíj kapcsolódik alul-méretezett, tervezési hiba. Erre viszont nem vonatkozik a garancia, mert nem meghibásodás. Már nincs meg a jegyzőkönyv, de ez állt benne.

2015. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!