Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 3 hónap a próbaidőm és...

Ha 3 hónap a próbaidőm és pénteken felmondtam szóban, és hétfőn viszem írásban (amikor egyébként dolgoznom kéne) akkor nekem kell dolgoznom?

Figyelt kérdés
Próbaidőn belül vagyok és szemétkedik a munkáltatóm ,hogy 30 napot még ott kell dolgoznom. Megteheti ezt velem,hogy ha próbaidőn belül vagyok? (szerződésben az van,hogy 30 nap a felmondási idő) DE próbaidőn vagyok,és elég furán nézne ki,hogy egy 3 hónapos próbaidő vége fele egy 4. hónapot is akar velem dolgoztatni mikor én már felmondok a 3 hónapon belül..nem? Mit tegyek? Ha felmondok írásban hétfőn is és nem írja alá,akkor én szegek szabályt ,ha nem dolgozom aznap?

2015. jan. 3. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

nem szegsz szabályt ha próbaidőn belül vagy!

felmondasi időt csak akkor vagy köteles letolteni, ha a próbaidő után vagy már.

mivel ez nincs így,hétfőn viszed a felmondasod és pont. nem kell es nem vagy köteles dolgozni onnantól.

2015. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szemétkedhet, mivel próbaidőn belül vagy, és azonnali hatállyal megszűnik a munkaviszonyod, amint közlöd a felmondásod a munkáltatóddal. Tehát bemész reggel, ÁTVETETED!!!! vele a felmondásod, és mehetsz haza. Onnantól számított 5 munkanapon belül meg kell, hogy kapd a "leszámolási papírjaidat", valamint a számfejtett, még ki nem fizetett béred.

Teljesen mindegy, hogy a főnököd mivel etet, ez így van, ahogy leírtuk, Neked ebből hátrányod nem lesz, ha tényleg próbaidőn belül mondasz fel.

2015. jan. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!