Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Pár hete eladtam az autómat,...

Pár hete eladtam az autómat, de a vevő nem akarja átíratni, csak pár hónap múlva, eddig már kaptam egy parkolási bírságot. A biztosítást pedig felmondtam már. Ha netán balesete lenne, akkor engem terhelhet valamilyen felelősség?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az adásvételid megvan akkor nem? Lejelentetted,h már nem a tied?
2010. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Levendula05 válasza:

Hello, nem terhel téged semmilyen felelősség. Az adás-vételi szerződéssel bizonyítani tudod, hogy az autó már nem a te tulajdonod.

Max. ijessz rá a vevőre, hogy ha nem íratja át, kivonatod a forgalomból. :))

2010. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De szerintem ha rendőr igazoltatja és nincs átíratva elveszi a forgalmit én így tudom.
2010. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amint lehet, spuri be az okmányirodába és bemutatod az adásvételit. Év elejétől változott a jogszabály, pont az ilyen esetek miatt. Ha nem íratja át, majd az okmányiroda intézkedik, ha pedig a felszólítás után sem teszi meg, hatóságilag kivonathatják a forgalomból.

Nem terhel semmilyen felelősség!

2010. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!