Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdvözlet mindenkinek! Nekem...

Üdvözlet mindenkinek! Nekem ebből csak károm van mert míg ő foglalta más is vitte volna viszont így a nyakamon maradt és még a pénzt is vissza kell fizessem?!

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel egy hölgy vásárolt tőlem egy garnitúra bútort. Átutalta az árát a szállítással, de a szállítási díj téves volt . Sokkal több lett volna. Keresnem kellett egy másik szállítót. Közben természetesen telt az idő. Mire meglett volna hölgy elállt a vásárlástól és most követeli vissza a pénzét, sőt fel is jelentett.

2015. jan. 5. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

1. ha nem szállították ki, nem vette át, akkor nagy kár nem ért, ha a bútor piacképes, meg fogják venni mások

2. a helyes eljárás szerintem az lett volna, hogy amikor észrevetted, hogy a kevesebb összeg érkezett meg, akkor jelzed és ha nem egészíti ki a szerződésben megállapodott összeget, akkor sztornó jogcímmel visszautalod neki, amiről értesíted


Ha jogszerűen elállt a vásárlástól (mert pl. x határidőn belül nem került a bútor kiszállításra), akkor természetes, hogy visszafizeted a jelenleg nálad lévő áru ellenértékét neki, hiszen nem történt meg az adásvétel.


Látni kellene a közöttetek létrejött szerződést, mert az pontosan szabályozza ezt, UGYE? :)


(a szállítóval te voltál szerződésben, nem a vásárló, ha jól értem, úgyhogy neki semmi köze ahhoz, hogy te kivel, mennyiért, milyen módon szállíttatsz. Ha kevesebbet utalt, akkor részteljesítés van- ilyenekre a normális helyeken szokott kitétel lenni, hogy hány napig vagy köteles raktározni/tárolni és esetlegesen milyen plusz díj fejében a bútort...)


Persze mindez csak akkor igaz, ha kereskedő vagy.

Ha magánszemélyként a használt bútorodat adtad el és ő nem fizette ki részben a bútor/szállítás árát, akkor egyszerűen visszautalod neki a téves összeget, ügy lezárva.

Majd más megveszi máskor.

2015. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Jól sejtem, hogy te felkínáltad a bútort egy adott szállítási díjjal, a vevő lecsapott rá, elutalta a pénzt, te meg utána találtad ki, hogy mégis inkább drágább lesz a cucc?
2015. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Mégis mi alapján tarthatnád meg a pénzt, ha nem adod oda neki a bútort a megbeszélt áron?


Velem is előfordult már, hogy egy terméket x szállítási költséggel megvettem volna, de mondjuk 2x szállítási költséggel már nem. Te mondtad neki az árat, ő elfogadta, majd megváltoztattad az árat, azt meg nem fogadta el. Szóval vagy odaadod neki olcsóbban vagy visszaadod a pénzt.

2015. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Hát ne haragudj de én is feljelentettelek volna már rég.

Ha meghirdetsz egy terméket 10 ezerért úgy, hogy plusz 5000 a szállítási költség, én elutalok neked 15 ezret. Hogy te utána jössz rá, hogy a szállítás az 32 ezer akkor utólag UTÓLAG ne követelj rajtam plusz pénzt. Nekem te 15 ezerért adtad el szállítással. Hogy neked közben többe kerül az a te bajod, nem az enyém.

2015. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

pénzt kaptál érte, de neked van károd?!

miből gondoltad, hogy megtarthatod a pénzt?!


a szállítási díj téves volt, aha...


remélem, holnap a rendőrök ébresztenek!

2015. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valamit nagyon félreértettek a kedves hozzászólók!Valóban én árultam a bútort és engedtem is az árából.Viszont mivel messzire kellett vinni kértem a hölgyet hogy beszélje le a szállítást mert nem két forint lesz.Ő vállalta is és beszélt is a szállítóval akik az adatok alapján mondtak egy összeget,majd megadta nekem a nevét mivel ugye nekem kell megrendelnem.Közben átutalta a pénzt és kért hogy várjak egy kicsit a küldéssel mert éppen költöznek.

Mikor aktuális lett volna a szállítás én szerettem volna megrendelni a futárt /van róla bizonyíték/ viszont mivel a hölgy nem jól adta meg az adatokat jóval többe került volna a szállítás!Én ezt közöltem vele és megegyeztünk keresek valami más megoldást a szállításra.Na eközben Ő szépen úgy gondolta hogy most mégse kell.Az egészben csak az a baj hogy közben több potenciális vevőt elküldtem.A bútor pedig azóta is van nálam!

2015. jan. 6. 09:04
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Hívd fel azokat, akiket elküldtél időközben...
2015. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Magyarázom a bizonyítványom! :-)
2015. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!