Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdvözlet mindenkinek! Jogos e...

Üdvözlet mindenkinek! Jogos e a fizetés visszatartása? Mi a teendő? Kihez, melyik törvényre hivatkozhatok, hogy hozzájussak a pénzhez?

Figyelt kérdés

Egy szolgáltatásért (anyag költséget tartalmaz) számla közel két hónapja lejárt. Árajánlat, megrendelő volt. A munka elvégezve, a számlát befogadták, eddig minden rendben. A fizetési határidő lassan két hónapja lejárt. A számla lejárata után kértek Apeh nullás igazolást.Alvállalkozói szerződés nincs, a megrendeléskor nem kérték, hogy a számlához illetve a fizetési határidő lejáratáig kérik az igazolást. A beszerelt eszközök addig nem a megrendelő tulajdona amíg nem fizet. A fizetési határidő után három héttel átutalták a számla Afa-ját. A többit tartották vissza a mai napig. Ilyen esetekben, ahol nem jelzik a megrendeléskor, illetve nincs szerződés, akkor utólag mikor van joga a megrendelőnek az igazolást kérni?Az igazolást ma elküldtem e-mail-ben. Azt igérték mai nap utalnak. Nem történt meg. A kifogás: a nullásnak tartalmaznia kell, hogy ha van köztartozás, az nem lehet 2008 elötti.Tartalmazta. Viszont (ez az én mulasztásom!!!!!) az idén kimaradt az önkormányzatnak utalandó gépkocsi súlyadó kifizetése. Nem nem akartam kifizetni, bevallom átsiklottam rajta és ez a valós köztartozásom. De ez nem 2008 előtti, hanem az idei. E miatt tartják vissza a számla kiegyenlítését.

Ezek alapján jogos e a visszatartás?

Köszönöm a segítséget!


2010. nov. 4. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinem nem jogos és nem is értem, hogy a megrendelőnek mi köze van ahhoz, hogy neked van-e köztartozásod.
2010. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyást nekik!
2010. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én sem értem, és meg kérdeztem...

A válasz: közbeszerzés keretén belül van nekik szerződésük, és őket csak akkor fizetik ki, ha minden beérkező számla kibocsátótól (megbízott) bekérik az igazolást. Egyéb esetben nem kapnak pénzt, így a sajátjuk áll benne.

Ma veszekedtem, hivatkoztam rá, hogy a kérésük nem volt jogos,de egyszerűen nem hajlandóak. A gond az, hogy nekem is fizetnem kell az eszközöket amiket beszereltünk, máskülönben addig nem kapok anyagot amíg van lejárt számla. Utána pedig egy ideig csak kp-re kapok bármit is.

A dolog fintora az, hogy megrendeltek időközben mást is, ahol csak az anyagköltség több mint 1,5 millió Ft. Kértem az anyagok árának számla előlegi kifizetését, de elutasítottak......

2010. nov. 4. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
közbeszerzős anyjuk valagát...fizetési meghagyást nekik
2010. nov. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is rémlett, hogy közbeszerzésnél van valami ilyesmi, de erre hivatkozással ők szerintem nem tarhatják vissza a pénzt ha az nem volt a szerződésben rögzítve. Ha viszont nincs szerződés az lehet, hogy gondot okozhat. Szerintem érdemes lenne egy ügyvéddel konzultálnod, hogy ilyen esetben lehet-e fizetési meghagyásos eljárást indítani.
2010. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az Apeh-ban a válasz arra a kérdésemre: lehet e kifogásuk? NEM volt. Mégis kifogásoltak.

A másik nagyon érdekes dolog az, hogy két számla más teljesítéssel és más fizetési határidővel ment ki. Még a hónap sem volt közös. Próbáltam és próbálok infót gyűjteni és a havi kimenő számla egy céghez közbeszerzésen 200000Ft-ig igazolás mentes.Itt valóban több volt mint a határösszeg, a dátumok még azonos hónapra sem esnek. Azt hiszem, hogy húzzák az időt, hogy nekik fizessenek. Aki a munkát elvállalja, az pedig mindent megtesz a pénzéért. Rohan papírokért,leadja és pofára esik. És újra,meg újra megismétlődik.

Azt gondoltam, hogy amíg ők nem egyenlítik ki a számlát addig az enyém a felszerelt eszköz. Ezért reggel megyek és leszedem. Majd ebből akkora botrány lesz, hogy talán le is lőnek.

De ebben az országban mindent lehet, csak tisztességesen, hazugság,lopás és csalás nélkül megélni nem. Ha pedig úgy akarsz élni és dolgozni, akkor véged.

Az a borzasztó, hogy éveken keresztül szerződésünk volt,de tavaly átvette a szerepüket az anyacégük. Megnyertem a pályázatot.Azóta pokol minden nap. Nagyok és semmi sem számít nekik. Minisztérium áll mögöttük és nekem így ezzel lesz végem.Imádom a munkám, de megutáltatják velem.De a dolog pikantériája az, hogy szeptember 15-tel megint másé az anyacég feladata. Tipp????

A leányvállalaté, a cégtulaj fiáé. Tehát gyűrűzik.

Van értelme keresnem kapcsolatot a minisztériumban? Vagy bárhol. Győzhetek? Vagy ha nem is győzök, a pénzemet megkapom valaha???

Eleget harcoltam és harcolok nő létemre egy olyan világban ahol 1000-ből csak egy nő van.Rosszul mondom. Az országban rajtam kívül még egy hölgy visz olyan vállalkozást ami nem női beállítottságú.

Nem szeretném a másik nemet bántani, tisztességesek velem mint beszállítók és kevés az a konkurencia aki nem fér meg mellettem. De ez a társaság? Nincs rá szó.

Múltkor egy telefonos vitám volt az egyik főnöknek nevezettel, és azt mondta nem vagyok tisztességes. Miért??? Mert dolgozok és szeretném a pénz az elvégzett munkáért. Nekem is vannak dolgozóim, és nem megyek sokra, ha fizetés helyett megveregetem a vállukat.

2010. nov. 5. 03:07
 7/7 A kérdező kommentje:

A dolog egyre bonyolódnak. Ma annyira jutottam, hogy pénz nincs, de megfenyegettek.

Meddig mennek még el, és mire jó nekik?

Nem bántottam senkit,csak dolgoztam. Lehet, hogy ez a baj. Így működik minden, nincs hibajelzés, nem kell vonulni. Nincs plusz számla, nincs mit tovább számlázni. Így árrés sincs. Naivan azt hittem, az a dolgom, hogy egy biztonságtechnikai rendszert nem véletlenül építenek ki. Aztán mindig és mindenkor figyelnek. MEGELŐZÉS! Biztonság van, de nem nekem.

Ennek a projektnek a második részénél vagyunk és ma bejelentettem, hogy nem csinálom meg. Hiába a megrendelő nincs szerződés. Tartoznak,én pedig több mint 2 milliót fektessek be úgy, hogy nem bízok abban, hogy fizetnek.

A "nem csinálom meg a második szakaszát a munkának" mondatra a válasz az volt, e hónap közepén bejárás lesz. Ellenőrző bejárás, és nem csak ők ütik meg a bokájukat, hanem én is.

Nem értem..... Illetve igen, csak nem akarom.

Most félnem kell?????

2010. nov. 5. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!