Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e bármilyen akadálya...

Van-e bármilyen akadálya dalszövegek kereskedelmi célú felhasználásnak?

Figyelt kérdés
Konkrétabban - Szükséges-e jogdíjat fizetni, engedélyt kérni a szerzőtől? Gondolok itt például a zeneszöveg.hu oldalra, ahova én személyszerint is küldtem be legalább 15-20 dalszöveget, vagy ha például kiad valaki egy könyvet a Beatles összes dalszövegéről. Ilyen esetben jogdíjat kell, hogy fizessen, amiért a weblapján elhelyezett hirdetésekért pénzt kér, vagy az említett könyveket pénzért árulja? Nem találtam erre utaló konkrét jogszabályt, kizárólag az audiovizuális felhasználási mód esetében van szó jogdíjról. Nem világos tehát , hogy mi az eljárás a dalszövegek publikálása esetén. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 13. 03:13
 1/1 tomala ***** válasza:

A szerzői jogi törvény komondja, hogy egy mű mindenfajta felhasználása a szerző engedélyéhez kötött, és jogdíj is kérhető.

A zeneszöveg.hu például biztosan fizet jogdíjat az Artisjuson keresztül.

2015. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!