Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogi személy (Kft) is igényelh...

Jogi személy (Kft) is igényelhet ügyfélkaput?

Figyelt kérdés
Magyarorszag. hu ugyanúgy lehet egy cégnek ügyfélkapuja mint egy magánszemélynek? mik a feltételek cégnél?
2015. jan. 17. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a magánszemélyként nyitott ügyfélkapudhoz "csapják hozzá" a cég jogosultságokat, pld az eBEV portálosakat. Nekem ugyan Bt-m van, de gyanítom hogy a Kft. esetében is így müködik.
2015. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Egyszer úgy volt, hogy lesz "cégkapu", de az EKÁER-hez pl magánszemélyként kellett a cégvezetőnek regisztrálnia (és utána adhatott meg más embert jogosultként, akinek szintén van ügyfélkapuja). Szóval szerintem nincs (működő) cégkapu.
2015. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is Ekáer miatt kérdezem. :-) Azért lett volna jó egy céges, hogy többen használhassuk.
2015. jan. 17. 12:48
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ott annyi volt, hogy az ügyvezető elsétált ügyfélkaput csinálni (mert nem volt neki), miután megvolt, az EKÁER-be kellett regisztrálnia, ahhoz az EKÁER kért ügyfélkapus belépést meg adatokat (adószám, stb). És lett egy külön EKÁER belépés (felhasználó/jelszó), ami más, mint az ügyfélkapus. Utána az EKÁER-en belül lehet létrehozni további felhasználókat (más felhasználónév/jelszóval), akiknek különböző jogosultságot lehetett kiosztani (mindent, csak új felhasználót nem tudnak létrehozni).

Az EKÁER megfelelő használata viszont egyelőre teljes sötétség :) A fuvarozó nem adja meg az EKÁER azonosítóját, sem a fuvareszköz rendszámát...

2015. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jól mondod, teljes sötétség. Mi mezőgazdasági cég vagyunk, a saját terményeinket értékesítjük. Eddig úgy tudtuk, h végfelhasználónak történő értékesítés esetén nem kell Ekáer, állítólag már ez is változott. Eddig a cégvezető ügyfélkapuján léptünk be többen, megadta a jelszót... :-D De teljes a káosz, mivel nem egy ember csinálja az ekáert. Saját jelszavát meg senki nem adja meg másnak szívesen. Vagy elérhető az Ekáer úgy is, h az adott személy, aki épp csinálja a saját ügyfélkapuján jelentkezik be?
2015. jan. 17. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
A cégvezető kiadta több embernek is az ügyfélkapus jelszavát??? Tudom hogy szükség törvényt bont, de azért ez meredek...
2015. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az hát, ezért van ott a smiley! Eszébe nem jutna az embernek ilyen. Ezért lett volna jó egy mindenki által használható ügyfélkapu ami céges.
2015. jan. 17. 13:33
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az EKÁER és az ügyfélkapu belépési név és jelszó lehet teljesen különböző is (nekünk is az). Ha belépsz az EKÁER-be, akkor van egy olyan menüpont, hogy "Felhasználók kezelése", itt lehet új felhasználókat hozzáadni, és itt lehet a jogosultságaikat is szerkeszteni. Így megadhatod az össze felhasználó kollégát a megfelelő jogosultságokkal (akár teljeskörűvel is). Minden kollégának kell lennie ügyfélkapunak! És így látjátok, tudjátok módosítani amit kell. Szóval az biztos, hogy nem kell a főnökét használnia mindenkinek.
2015. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon hasznos! Tehát lehet külön ügyfélkapuról is belépni...
2015. jan. 17. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!