Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes a Magyar...

Mennyire érdemes a Magyar Pénzverő Zrt. által kiadott érméket megvásárolni?

Figyelt kérdés
Arany, ezüst, színrsfém érmék, alacsony példányszámban. Később többet érhetnek a névértéküknél? Hobbi, vagy befektetésnek is érdemes lehet?

2015. jan. 18. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Haszonszerzés érdekében nem érdemes, hóbortnak jó max..
2015. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is nézegettem ilyesmit régebben és rájöttem, hogy azok az igazán értékesek, amik gyárilag verde hibásak lettek, vagy valamilyen nagyon egyedi sorszámot kaptak stb.


Amiből már 3 darabnál több van az szinte semmit nem ér a gyüjtőknek...

2015. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 polarbeer ***** válasza:

Üdv!


Kb. 10 éve gyűjtök régi pénzeket, és emlékpénzeket, és azt tudom mondani, hogy a Pénzverőtől nagyon jó döntés volt tavaly az, hogy ezentúl névértéken adják ki az emlékpénzeket. Így tulajdonképp bukni nem tudsz. Ha gyűjteményedet csodaszép magyar emlékpénzekkel szeretnéd bővíteni, akkor ez remek lehetőség, mert ennél jobb áron nem tudsz szerezni.


Az alacsony példányszámról annyit, hogy 4-5-6 ezer darabban adják ki idén az emlékpénzeket. Ez sok! Már 3000 darab sem kevés, ami annál több, az tényleg sok. Az arany 50 ezres 2000 kiadott darabszáma korrekt, cserébe nem névértéken adják.


Én magam részéről jobban szeretem a régi forgalmi pénzeket, mint az emlékpénzeket. De ez szubjektív, hobbinak tök jó az emlékpénzgyűjtés is.

Természetesen idővel növekszik az ára. Ha mással nem, az inflációval; és a kb. 20 % numizmatikai felárral. Nyilván a jövőben is a kereslet-kínálat aránya fogja meghatározni az árakat. Ha megnézed a 10 - 20 évvel ezelőtt kiadott emlékpénzek jelenlegi elkelési árát (mondjuk a vaterán), akkor megláthatod, milyen árnövekedés várható az idei pénzekkel 10 - 20 év múlva.


Ha tetszik, vegyél. Kifejezetten tudom pl. ajánlani a Duna-Ipoly Nemzeti Park nagy ezüsttartalmú 10.000 Ft-ost. Mivel aktív természetvédelmi és kutatási munkát folytatok a DINPI területén, én is be fogok szerezni egyet. :)


Itt a link az idei magyar emlékpénzekről:

[link]

Ha van bármi kérdésed, írj nekem nyugodtan, megpróbálhatok segíteni ötletelni, spekulálni. :)


Üdv.:

polarbeer

2015. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!