Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesanyám tartozása miatt a...

Édesanyám tartozása miatt a végrehajtó vehet-e el valamit a dolgaimból? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Édesanyámnál élek, neki 12 milliós tartozása van. Végrehajtó a házat nem veheti el, lévén két kiskorú is tulajdonos benne, de a bútorokat és gépeket lefoglalhatja. Saját fizetésből élek édesanyámnál, telefont, tv-t, ruhát, mindent megvettem magamnak, ezeket viheti a végrehajtó? Sokhoz ugye papír sincs amivel igazolni tudnám, hogy én vettem. Viszont csak nekem van jövedelmem. Hogyan tudom megoldani, hogy édesanyám tartozása miatt ne az én dolgaimat vigyék el?

2015. jan. 19. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan igen elviheti a Te cuccaid is amikről nincs bizonyíték, hogy a Tied.

De édesanyádnak 12 milliós a tartozása, a végrehajtó semmire nem megy az 50 ezerért eladható tv-vel és laptoppal, se a használt cipőiddel.

Nem fog semmit elvinni max kimegy körülnéz leltárba veszi.

Várhatóan édesanyád számláját fogja inkasszózni folyamatosan és a fizetéséből letiltatni.

2015. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jön a végrehajtó ingóságot foglalni, akkor nyilatkozni kell, hogy mi a te tulajdonod. Ha ezt nem fogadná el, és mégis zár alá venné az ingóságaidat, akkor ún. igénypert kell indítani a bíróságon, ahol már tanúkkal is lehet bizonyítani.
2015. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodt lehetsz, bolhapiacos bútorokat és gépeket nem fognak elvinni! :-)
2015. jan. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!