Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 éve házasok vagyunk. Egy...

2 éve házasok vagyunk. Egy nagyobb veszekedés alkalmával jelezte a férjem, hogy minden az övé, én mehetek, ha akarok. Jogilag semmi sem jár nekem?

Figyelt kérdés
Ő jól keres, én itthonra nem sokat kapok és a munkahelyemen sem fizetnek meg. Én nevelem a 15 hónapos gyermekünket, végzem a házimunkát, sütés-főzés, bevásárlást, takarítást, mosást stb. Vennénk egy másik lakást, persze a férjem fizetéséből. Ezek szerint az is csak az övé? Nem közös? Nekem csak a 24 órás ügyelet + munka ami engem megillet?
2015. jan. 24. 14:07
 1/8 anonim válasza:
29%
Csak megnyugtatásként mondom, hogy mérgében mondta valószínűleg, bár nagyon ronda dolog, nem kimenteni akarom, de ez nem jelenti, hogy valóban így gondolná, ha tényleges válásra kerülne a sor. érdemben sajnos nem tudom a választ, de úgy tudom mindegy kié volt, a házasság után közössé válik, hacsak nem kötöttetek házassági szerződést ami mást mond ki.
2015. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Ami a férjedé volt a házasságotok előtt, az az övé is marad. Neked csak azon dolgoknak jár a fele, amiket a házasságotok után vettetek együtt.


"Nekem csak a 24 órás ügyelet + munka ami engem megillet?"


Azért mártírkodni ne állj neki.

2015. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Házasság után szerzett vagyon az osztódik a felek között. azaz ha a ház házasságkötésetek után vettétek és nincs házassági szerződés, akkor vagy el kell adni és osztozni a pénzen, vagy egyik félnek ki kell fizetnie a másikat.


Ez ugyan így van a többi ingósággal is.

2015. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

A házasság előtti saját vagyon az a házasság alatt is saját vagyon marad.

A házasság alatt szerzett vagyon számít közösnek, akár ingóság, akár ingatlan, kivéve, ha konkrétan valamelyikötőknek ajándékba adja valaki, vagy megöröklöd. Tehát Te ajándékba kapsz például a szüleidtől egy kertet a házasságotok alatt, akkor az a Te saját vagyonod része lesz, nem pedig közös.


Válás esetén az osztozkodás része a háztartási munka értéke is. A bíróság ugyanúgy figyelembe veheti, mintha egy megfogható dologról beszélnénk, hiszen ha fizetni kellett volna érte (bejárónő), akkor a családnak kevesebb vagyona lenne.


Csak halkan jegyzem meg a "mártíromkodósnak", hogy egy csecsemő, kisbaba gondozása bizony az esetek többségében 24 órás ügyelet. Ha nem hiszed, próbáld ki...

2015. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

A jó Isten mentsen meg az ilyen nőktől mint a kérdező...


Pár évig én is sütnék-főznék, mosnék, takarítanék és vásárolnék valakinek ha utána a s*ggem alá tolnának egy fél lakást/házat, kocsit és még a "munkaadó" fél éves nettó bevételét a munkaviszonyom teljes időtartamára számítva.


Mellesleg húzzon le egy igazi 24 órás ügyeletet egy kórházban akár segédápolóként és akkor majd megtudja, hogy mi az igazi munka!


Lassan tényleg elhiszem, hogy azoknak van igaza, akik szerint hülye az, aki házasodik a mai világban.

2015. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Te mit vittél bele a házasságba a méheden és az igényeiden felül?
2015. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, hogy miért kell támadni a kérdezőt!


Feltett egy teljesen jogos kérdést, és jobb ezzel előbb tisztában lenni, mint később padlót fogni.

Gondolom, nem harácsolni akar, hanem bebiztosítani magát és gyermekét azért, hogy ne forgassák ki a "jogos jussából", ha véletlenül "meghülyülne" a férje.


A férj reakciójából én azt szűröm le, hogy többre tartja az ingatlanját, ingóságait, a tárgyait, mint a saját feleségét, családját, egyébként ilyen "bunkó" kijelentést nem tett volna. Még akkor sem, ha tényleg úgy van, ahogy állítja.


Én ilyen férfi mellett nem sokáig maradnék meg, mivel az értékrendjével némi zűrök vannak...:)

2015. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Úgy látom a többség megértette a lényeget! Nem válni szeretnék és pereskedni, hanem tisztában lenni a jogaimmal! Nem esik jól a férjem 'beszólása', egyáltalán nem vicces. Napok múlva is ez jár a fejemben. Mint írtam, itthon minden munka az én reszortom és nem is lenne ez számomra probléma, ha értékelnének is érte! Igen, ezt csak az tudja, aki csinálja, mennyi erőfeszítés egy kicsi mellett mindenben helytállni! Nem ültem a készbe, sosem voltam kihasználó! Mindenki tudja mit hozott magával, én sem üres p...-val érkeztem a házasságba! De amim volt, én mindenre azt mondom: a gyerekemé! Hiszen előbb-utóbb úgy is minden az övé lesz! Nem hangsúlyozom ki, hogy az enyém!
2015. jan. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!