Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes hirdetés, szerintet...

Internetes hirdetés, szerintetek átverés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Interneten találtam hirdetést új, nagyon olcsó elektromos dobról (Alesis DM10 Studio), azonban 400€-ért (kb az itthoni ár feléért) + 100€ futárköltségért. Állítólag egy olasz cég (az eladó megadta a cég nevét, címét, telefonszámát), de addig nem tudják kiküldeni a futárral, amíg előre nem utalom a pénzt Western Unionnal. Eddig nagyon gyanus a dolog és még véletlenül sem mennék bele, azonban az eladó biztosíték gyanánt állított ki számlát a nevemre, ami viszont hitelesnek tűnik. Azt mondja, amint átutaltam a pénzt, küld shipping numbert és követhetem a csomag útját, és 2 napon belül itt van (FedEx futárszolgálattal). Szerintetek átverés?


Feltöltöttem a számlát, itt lehet megtekinteni:

[link]



2015. febr. 11. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Hallod, hány ilyen számlát rajzoljak neked? Akkor nekem is küldesz pénzt WU_val?


Ha még utalást kérne azt mondanám so-so, de a WU 100% csalás. Sőt, 101%.

2015. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom feltűnt -e neked, hogy a szám,lán semmi sem kézzel írott...az aláírásnak meg letöltött egy krix kraxot, így még csak lenyomozni se tudja senki a kézírást.... Kamu, egy pc felhasználó simán összedob neked 5 perc alatt egy ilyen számlát :S KAMU.....TUTI KAMU
2015. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz tehetetlenül a rendőrségen feljelentéseket tenni,ajd nemzetközi jogban jártas ügyvédet fogadni, többször annyiért, mint a dob ára, akkor keress máshol dobot, kicsit drágábban. Én is voltam naív 8-9 éve, azóta is jönnek a telefonok WU-s fizetéssel és fedexes ragszámmal..


WU -nt senki nem használ már még átverésre sem évek óta.

2015. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előre küldeni a pénzt?csalás. erre találták ki az utánvétet.
2015. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húh, köszi srácok, meggyőztetek! Majdnem beugrottam. Szerintetek mit mondjak neki? Küldjem el az anyjába vagy fenyegessem meg rendőrséggel? Érdeklődik, hogy hol van már a pénze.
2015. febr. 13. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmit, ne foglalkozz vele. A rendőrségen csak egy jót röhög, napjába meg kb. 200-an küldik el az anyjába, nem fogja meghatni.
2015. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha ki akarsz cseszni vele akkor mondd, hogy feladtad Wu-n a pénzt és adj meg egy kamu kódot, hátha elmegy vele egy fél órája, hogy elballag a legközelebbi WU helyre ahol majd megmondják neki, hogy nincs pénz :)
2015. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát de a kód alapján meg tudja nézni neten is, hogy kapott-e pénzt, nem? Amúgy hogy kéne kinéznie egy ilyen kódnak?
2015. febr. 13. 15:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom sajnos.
2015. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!