Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha örökölnél 2-3 milliárd...

Ha örökölnél 2-3 milliárd ft-ot, mit tennél vele, hogy minden bizonnyal megélj belőle életed végéig? (Luxus körülmények között)

Figyelt kérdés

Milyen megoldást választanál, ha a célod az lenne, hogy a lehető legbiztonságosabban legyen havi fix jövedelmed, amíg a tőkéd szinte sértetlen?

A lényeg, hogy a tőkét semmiképp se veszítsd el!


Én banki kamatozásra gondoltam először több számlán elhelyezve az összeget. Az évi kb. 2-3%-os kamat hozna havonta 3-4 millió ft-ot!


Ti mit tennétek?


2015. febr. 13. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok pénzt bankban hagynék, de vennék egy csomó ingatlant amit később kiadható lenne. Belefektetnék egy jól működő vállalkozásba is, mint csendes társ.
2015. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem nyulsz a tokehez egyaltalan, a banki kamatokbol nem fogsz 'luxusban' elni. Ennyi penzt valami bankbetetben tarolni hulyeseg, en pl. azonnal felhivnam a bankaromat, es nekiallnek kotvenyekbe, technologiai reszvenyekbe fektetni legalabb a felebol.
2015. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Havi 3-4 milliobol nem lehet luxusban elni?


Es mit teszel akkor ha amibe fekteted becsodol? Vqgy a kotvenyek erteke leesik nullara?

2015. febr. 13. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:

1 milliárdból vennék annyi lakást amennyit csak tudnék. Vagy Pesten, de inkább külföldön. (csak mert külföldön drágábbak az albérletek mint itthon)


Abból már szépen el lehetne élni, maradék 1,5 milliárd lekötésekbe menne, kb 200milliót fektetnék 1 dologba, és nem többet.


Maradék fél milliárdot meg elk*rváznám.

2015. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen befektetnék belőle valamennyit. Leginkább olyanra gondoltam, ami biztos befutó, amire biztosan van kereset. Ha érdekel írj privátban, mert tudok ilyet ajánlani.
2015. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Diverzifikálnám min. 4-5 különböző típusú befektetésbe.


1 részt szinte biztos, hogy mint "vésztartalék" egy német vagy angol bankba mentenék lekötött betétként.


1-3 részt rábíznék alapkezelőkre attól függően milyenek az ajánlatok.


1 részből pedig itthon vennék ingatlanokat, mert hiába 3x drágább Bécsben egy albérlet, ha a 10x annyiba kerül egy lakás. Kifejezetten kicsi, közepes kategóriás lakásokra mennék rá pl. egyetemek környékén. Aztán felvennék 1 főt aki intézné a 30-40 lakás bajos ügyeit helyettem.

2015. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!