Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segitség. Mit tegyek ha igy...

Segitség. Mit tegyek ha igy zsarolnak?

Figyelt kérdés
külföldi fiatal nő vagyok, és úgy gondoltam megpróbálok pénzt kihozni a hobbimból. De egyedül nem ment, ezért egy férfi akivel nemrég magyarországon találkoztam felajánlotta hogy segit,és persze ingyen, szivességből.Féltem belemenni de sajnos mégis megbiztam benne, tudom hogy hülye voltam.Minden pénz hozzá ment amiért én dolgoztam.Munkán is felmondtam mert számitottam erre a pénzre. Neki csak elfogadni kellet a számláján az összegeket. A pasival akkor jóban voltunk, mondhatni a szeretője voltam, de egyre rosszabb lett köztünk a kapcsolat és most azzal zsarol hogy nem adja vissza a pénzem,arra hivatkozva hogy egy hálátlan pénzéhes senki vagyok és nem érdemlem meg a pénzem. max a felét, azt is csak akkor ha elmegyek hozzá és minden undoritó dolgot megteszek neki amire kér.Nem túl sok pénzről van szó, de ahol én élek ez rengetegnek számit, fél évet dolgoznak itt az emberek ennyiért. És ez volt az összes pénzem amire számithattam, tartozásomat is ebből akartam megadni és külföldi munkát sem kaphatok olcsón.Tudom hogy ez inkább magánéleti gond, de nincs erre valami megoldás hogy visszakapjam ami az enyém?kihez fordulhatok? előre köszönöm a válaszokat, és nem szeretném ha sok lehülyézést kapnék, tudom magamtól is mostmár hogy idegenben soha ne bizzak.

2015. márc. 8. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez az egyik része, hogy idegenben ne bízz, de erre rájöttél te is.

A másik, hogy mennyire ment ez az egész legálisan, hivatalosan? Vállalkozó voltál, adtál számlát bármiért, be volt jelentve a tevékenységed, adóztál utána? Ha nem, akkor nem sok esélyed van visszakapni a pénzed, hisz nem tudod bizonyítani, miért kaptad. Ha pedig kiderül, hogy üzletszerű tevékenységet folytattál, de nem legális formában, akkor adócsalásért el fognak ítélni, szóval még rosszabbul jársz.

Sajnos jó eséllyel ez volt a tanulópénzed, máskor 2x meggondolod, hogy mit teszel.

2015. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
sajnos nem legális egyáltalán. Egy netes előfizetéses játékból árultam dolgokat jóval áran alul, amit a játék szabályzata is tilt és sehogy nem tudnám bizonyitani hogy az a pénz valójában az enyém
2015. márc. 8. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!