Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nemi diszkrimináció álláskeres...

Nemi diszkrimináció álláskeresésnél?

Figyelt kérdés
a nők mindig panaszkodnak a diszkrimináció miatt, de fordítva tapasztalom. Sokszor ki van emelve, hogy csak nőt keresnek, vagy inkább hölgyet. Eladó nő, takarító nő, titkár nő és sorolhatnám. Sosincs kiemelve, hogy férfi, de nőnél igen. Ismerek olyan helyet ahol csak nőket alkalmaznak, tudástól függetlenül. Csak én látom ezt?

2015. márc. 21. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos nem csak te látod így,egy normális jogrendű országban simán megélnék belőle,hogy perlem őket hatalmas összegekre,de ugye ez Madhgdarorszhag. :(
2015. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Én is tapasztaltam!
2015. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Ahol pultosként dolgoztam, ott kifejezetten férfi szakácsot kerestek. Mondta az üzletvezető, hogy ha nő telefonál, mondjuk azt, hogy betelt... Bár az igaz, hogy a hirdetésben nem volt kiemelve, hogy férfit keresünk...


Szóval fordítva is előfordul.

2015. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez attól is függ ám, hogy milyen munkákat nézel...


Viszonylag kevés olyan hirdetést látok, hogy:

- Kőműves segéd NŐ

- Komissiózó HÖLGY

- Raktáros HÖLGY

stb...


Remélem érted. Nyilván asszisztensnek gyakoribban a nők, míg testépítő edző meg gyakorlatilag csak férfi van (holott ugye vannak női testépítők is).

2015. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ja, ha férfi húzzon segédmunkásnak? Láttam már raktáros női hirdetést is. A lényeg, hogy a hirdetésben sosem emelik ki, hogy Férfi, hanem hogy NŐ. Ahol nincs kiemelve a nem, mindkettő mehet. Engem utasítottak el többször is mert férfi vagyok, pedignem női állásra jelentkeztem.
2015. márc. 21. 17:33
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Egy raktáros aki targizik miért segédmunkás? Egy body builder edző miért segédmunkás?


Lehet nincs kiemelve de tudod mikor vennének fel egy nőt ezekre a pozikra? Soha napján kiskedden kb.


Azt meg, hogy mennyivel jobb nettó 90K-ért irodai asszisztensnek lenni, mint mondjuk 150K-ért targis raktárosnak azt nem tudom...

2015. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
De néha szoktam olyan hírdetéseket látni,hogy férfiakat keresnek nehéz fizikai munkára.
2015. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nyilván 30-40 kilókat nő nem fog felemelni mint pasiból sem lesz kozmetikus... De ritka esetben van. De nem minden pasi tud kinyomni ennyi súlyt. Ha lenne erős nő aki tudná, jelentkezhetne rá
2015. márc. 21. 20:34
 9/18 anonim ***** válasza:
Férfi takarító (nem is ritka) is van, de férfi asszisztens is bőven előfordul, az sem különleges.
2015. márc. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Nő nem emelhet 5kg-nál nehezebbet egyedül, nem emelhet 15kg-nál többet másodmagával jogilag. Van olyan munkahely ahol ezt komolyan is veszik.

Ezzel szemben édesanyám konyhán 70 literes teli fazekakkal súlyzózik másodmagával!


Mellesleg azért vesznek fel több nőt magasabb pozícióba, több fizetésért, esetleg még zéró tapasztalattal, mert EU-s előírás! Elvagyunk maradva a normáktól, nagy a fizetési szakadék.


A másik dolog a melegek védelme, külön védeni kell őket és jobb pozíciókba tenni, szintén egy irányzat az EU-ból. Sok hetero ezt meglovagolva lép előre a ranglétrán, illetve ússza meg az elbocsájtást.


Ha nőknek szóló állásra mész hangsúlyozd buz+++++i vagy, emellett persze tarthatsz női háremet, senki nem fogja megnézni hova teszed a répádat. Láss csodát felvesznek oda is és megszakadni sem kell, fele meló, de jobb előrejutási lehetőségekkel. Bár volt olyan főnököm, aki szerette volna, ha nézheti és ha az ő feneke is részese lehet a dolognak, de ezt lerázod annyival monogám vagy, nem jön be, stb.

2015. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!