Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik szerint Magyarország...

Akik szerint Magyarország romokban van azok mivel magyarázzák pl ezt?

Figyelt kérdés

"2015. januárban 4,1%-kal nőttek az átlagkeresetek az előző év azonos időszakához viszonyítva. A keresetek növekedési ütemét főként a minimálbérre, a garantált bérminimumra vonatkozó éves megállapodás, a közfoglalkoztatottak létszámalakulása és a szociális területen dolgozók bérkorrekciójának áthúzódó hatása befolyásolta."


A GDP is 3 % feletti növekedést produkált tavaly és a növekedés folytatódik. Tehát mi is van itt romokban?


2015. márc. 24. 02:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont rossz példát választottál. :)


Ha tudnád értelmezni a leírtakat, akkor levennéd, hogy ezen számadatok CSAK annak köszönhetőek (meglepő módon a közlemény is elismeri), hogy az állam rendelettel emelete a minimálbért, és ez mellett az állami szektorba is pumpált egy kis közpénzt. Magyarán az átlag magyarnak marhára nem emelkedett a bére, hanem egy adott rétegnek! Az egész egy jó kis hókusz-pókusz, amit az olyanok, mint te jól bekajálnak.

Kicsit hasonló ahhoz, mint amikor rendszerváltás előtt az árakat rendelettel tartották féken, a hiányt pedig nyugati kölcsönökkel próbálták foltozni. Látszólag rendben volt minden az átlagember számára, de még unokáink is nyögni fogják a következményét.

2015. márc. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalataikra. A statisztikákat úgy manipulálják, ahogy akarják.

Az első már megmagyarázta, és igaza van.

2015. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TamásTóth ***** válasza:

Nem célom védeni a kormányt, mert hülyék mint a segg, de a minimálbért, mindig is az állam rendelettel emelete, ahogy az állami szektorban is a kormány határozta meg mindig is a bérek alakulását. Másrészt a bérek a deflációs környezetnek is köszönhetően nőttek. (Az Eu-ban deflációs körülmények vannak jelenleg)


A GDP meg akkor lenne jelentősebb, ha hosszútávon is tudnánk tartani ezt a növekedést, időtávokban kell gondolkozni, 1-1 adatot kiragadva nem lehet véleményt formálni.

2015. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lesz*rom a dzsídípít, meg a keresetek számtani átlagát.

Kimegyek Svájcba egy hétvégére, és amikor vasárnap este kijövök a ferihegyi terminálból, a sírás kerülget...

2015. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem már 5 éve nem volt fizetésemelésem, érdekes módon minden évben csökkent valamivel a fizum.


Ennyit erről!

2015. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TamásTóth ***** válasza:

Kedves 5-s:


Soha nem értem azokat az embereket, akik kiragadnak 1-1 példát az elképesztően sokból. Most te hoztál egy példát, hogy neked 5 éve nem emelkedett a béred és ebbő lakarsz következtetéseket levonni az egész gazdaságra makro szinten.


Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem 2014-ben majdnem 3-szorosára nőtt a fizetésem, ezért M.O-n minden szép és jó. (szintet léptem a munkahelyemen, azért nőtt)


Az, hogy neked személy szerint nem nőtt semmivel sem a béred nem jelent semmit az egész gazdaságra nézve, mert nem tudjuk ebből meg, hogy te 1 kivétel vagy, vagy az átlag.

2015. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TamásTóth ***** válasza:

Jön a lepontozás :D


Pedig csak rámutattam, hogy 1 példából egy sokaságra levonni következtetéseket nem lehet. Egy szóval sem mondtam, hogy M.O-n minden szép és jó :D


Ez ugyanolyan általánosítás, hogy az utobbi 5 évben minden nő akivel kapcsolatom volt átvert/megcsalt ezért az összes nő átverne/megcsalna. Nem igazabb, mint amit az 5-s állított. Ha valamiről kozekvens következtetéseket akarunk levonni, ahhoz független minta lenne szükséges. De az ilyen adatokra ott vannak a KSH számai.


Az persze más kérdés, hogy mennyire tartjuk azokat a számokat hitelesnek.


(lehet lepontozni újra :D)

2015. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én sem értem ezt.. én 27 éves vagyok, most sikerült párommal, ő 24 családi házat vennünk 11 millióért. állami támogatású LTP konstrukcióval, van munkahelyünk, nem keresünk sokat (ketten kb 250et), de megvagyunk. jövőre egy nagyobb autó vásárlását tervezzük.
2015. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!