Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le a kétkezi munkát? Nálunk miért szégyen konyhai kisegítőnek, mosogatónak, raktárosnak lenni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 16:28
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
69%
A kétkezi szakmunkát nem nézik le. A mosogatást azért, mert semmiféle szakértelem nem kell hozzá, tehát még egy szakmunkásbizit sem kell ahhoz elvégezni. A tanulatlan buta lusta embereket mindenhol lenézik.
2015. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%
Az a legszebb, hogy sok olyan is lenézi az itthoni kétkezi mukásokat, akik kimennek pl Angliába, ugyanazt csináálják, az ottaniakhoz képest ugyanolyan szarul (vagy még szarabbul) élnek. Mondjuk a raktárost nem sorolnám ide. Láttam már itthon olyan raktárost, aki br. 300 fölött keresett, és ennek pár éve már. Persze elég nagy felelőssége volt.
2015. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Egy szakmunkàst nem néznek le. Azonban egt kisegítő, mosogató, szalag mellett csomagoló, összeszerelő, az betanított munka, egy majom is képes elvégezni, ezért értèke 0. Egy asztalos, hegesztő viszont értékteremtő.
2015. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Én nem nézek le senkit.

De gondolom, akik megteszik, azok úgy vannak vele, hogy az ilyen munkához nem kell sokat tanulni, sok szakértelem se kell, bárki el tudja végezni, ezáltal nem értékelik. Pedig én azt gondolom, hogy attól mert valaki kukás, még nem biztos, hogy ne vihetné többre, ne lehetne akár mondjuk egy kukásnak "értékteremtőbb" végzettsége, csak mondjuk nem tud benne elhelyezkedni, de valamiből élnie kell és nem büdös neki a munka.

Én mindenkit becsülök, aki tisztességesen dolgozik, azt is, aki "csak" takarító, vagy kukás, vagy konyhai kisegítő, mert valakinek ezt is el kell végeznie, és még mindig jobb, mintha lopásból, rablásból, vagy saját akaratából segélyből élne.

Szerintem aki akar dolgozni és bármit dolgozik, azt nem kéne lenézni.

Meg aztán nem tehet senki arról, hogy nem született csúcsképességekkel és nem lett belőle mondjuk jogi diplomás, vagy orvos, mert nem olyan fogékony hozzá az agya, nem olyan képességekkel rendelkezik, hanem "csak" egy konyhai kisegítő lesz. De dolgozik és becsületes munkából él!

Én most speciel olyan helyen dolgozom, ahol kiskosztümbe járok dolgozni, télen meleg van, nyáron klíma van, közalkalmazott vagyok, de amikor nem tudtam éppen elhelyezkedni, hiába tanultam évekig, van érettségim, nyelvvizsgám, három szakmám, kitartásom, eszem, mégis dolgoztam én is sima bolti eladóként, vagy jártam nyáron napszámba kapálni, vagy gyümölcsöt szedni. Mert kellett a pénz, valamiből élni kellett.

2015. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Egy szakmunkàst nem néznek le. Azonban egt kisegítő, mosogató, szalag mellett csomagoló, összeszerelő, az betanított munka, egy majom is képes elvégezni, ezért értèke 0. Egy asztalos, hegesztő viszont értékteremtő."


Mégis mitől nulla az értéke? Részt vesz a termelésben illetve szolgáltatásban ugyanúgy. Mitől lenne nulla? Szerinted egy gyorsétteremi dolgoznó munkája is nulla? Ő nem csinál semmit, csak azért mert egyszerű betanított munkás?

2015. márc. 28. 17:20
 6/21 anonim válasza:
24%
Gyorsétterembe kereskedelmi suli kell.
2015. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
hova?a mekibe? viccelsz?
2015. márc. 28. 17:43
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Áruld már el kérdező, annak miylen értéke van, amit egy rövid betanítás után egy majom is el bír végezni? Semmi, hadd ne üljönk már seggre tőle.
2015. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Áruld már el kérdező, annak miylen értéke van, amit egy rövid betanítás után egy majom is el bír végezni? Semmi, hadd ne üljönk már seggre tőle."

Úsznál a saját kak..idban, meg szemetedben szó szerint, ha ilyen emberek nem lennének, akik az ilyen munkát is megcsinálják!

2015. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Áruld már el kérdező, annak miylen értéke van, amit egy rövid betanítás után egy majom is el bír végezni? Semmi, hadd ne üljönk már seggre tőle."


te nem érted. Ha segítek egy étteremben a kaja elkészítésében az miért nem érték, Eladják, pénzt kapnak érte, amit amúgy a vezető markol fel. És azt mered állítani hogy ez nem érték? Akkor ki pucolja meg a krumplit stb? Nevetséges. SZerinted egy mosogató nem csinál semmit? Jó, legyen smemi, akkor egyenek mocskos tányérokból az urak is.

2015. márc. 29. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!