Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Svájc hogy lehet a világ...

Svájc hogy lehet a világ legversenyképesebb országainak egyike miközben a melós is 2500 frankot keres nettóban? A magyar munkásnak meg azt kell hallgatnia hogy így is túl drága és sokba kerül a munkaadónak? Ez nem nevetséges?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 18:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

az egy prosti volt, annyit ad le egy hétre a szobára :D

(viccen kivul, tényleg igy van itt..350 frank egy hétre a -magyar ku.rva villában egy hét) keresnek egy ht alatt 3000 frankot a lányok és mennek haza. majd egy honap mulva visszajonnek..és igy tovább

2015. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
valami dadus a csaj..gyerekre vigyáz..azt mondja sokkal jobb az életszínvonal mint Ausztriában!
2015. ápr. 2. 22:25
 23/26 anonim ***** válasza:
nem kell mindent elhinni.... én sokkal tobbet tudtam félre tenni, mig Ausztriában dolgoztam..de hát már idementem férjhez, itt maradunk.
2015. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
1 hónapra 350 frank a lakbére és állítólag lakást bérel! Vagyis valami kis irodai szobát...ő lakásnak nevezte! Számomra hihetetlen mivel itt se kapsz lakást ennyi pénzért!
2015. ápr. 2. 22:27
 25/26 anonim ***** válasza:

megnézném én azt a "lakást"..mondom 30 nm-t falun béreltunk francia oldalon...700 euroért!! ami meg még kozelebb van a határhoz, az 1000 euro..

no mindegy. jo éjt!

2015. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Svajcnak van meg egy oldala a dragasagon kivul amit jo ha figyelembe vessel. a rendkivuli pontossagot mindenben megkovetelik. legyen az munkavegzes szamlafizetes vagy idopont egy interjura. ha cask 2 percet kestel mar siman elvagtad magad kiveve ha oriasi baleseti katasztrofa tortent az uton. oket nem erdekli hogy MIERT kestel hanem az hogy nem vagy ott idoben, nem vagy megbizhato.

a masik dolog hogy a svajci ember udvarias de nem kozvetlen, nem baratkozo. ellakhatsz ugy egy 50 lakasos hazban 10 evet hogy egyetlen szomszeddal sem valtottal soha a koszonesen kivul szot. azt meg hogy egyutt megigyatok egy kavet (plane nala) felejtsd el. a legnagyobb megtiszteltetes egy svajci reszerol az ha beenged az otthonaba. es ezt nem igazan a mekis burger forgatok szoktak kierdemelni. Svajc eleg sznob , meg a taxisofor is kifogastalanul oltozve oltonyben nyakkendoben vegzi a munkajat. ott nem lehet olyan laza oltozekben futkozni felretaposott cipoben meg strandpapucsban szaladgalni mint sok mas orszagban. Ausztria is szazszor lazabb ilyen teren mint Svajc. Svajc azoknak valo akiket nem zavar hogy esetleg szukebb barati tarsasag nelkul elik az eletuket. a kozvetlenseg a munkahelyeken sem szokasos. nem tudom mennyit tudtam segiteni de szerintem felejtsd el , nem neked valo.

2015. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!