Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy érdemes a gyakorlatban...

Hogy érdemes a gyakorlatban ETF portfóliót kialakítani? Már van egy elég konkrét elképzelésem, de a gyakorlati megvalósításában még kéne segítség.

Figyelt kérdés

- Milyen külföldi vagy belföldi intézményeknél érdemes normál vagy tartós befektetési számlát nyitni? Legfőbb szempont a megbízhatóság, versenyképes költségek.

Interactive brokers, Equilor, Questor (haha...)?

- Hol találok olyan szakirodalmat, blogokat, weboldalakat, ahol EGT-n belül kereskedett ETF-ekből összeállított portfóliókat mutatnak be?

Mindenhol csak amerikai ETF-eket találok. (+14% EHO)

- Mi alapján adózzak? Van bármilyen ajánlott, naprakész irodalom a témában?

A legtöbb mindennel tisztában vagyok, azonban az igazán precíz, optimalizált adózáshoz ennyi nem lesz elég. Adószakértőhöz nem szívesen fordulnék.



2015. ápr. 10. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

"Adószakértőhöz nem szívesen fordulnék."


Itt mindenki önjelölt adószakértő.

2015. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

OTP, Erste, KBC Equitas (utóbbi valószínűleg a legolcsóbb).


Én nem állítanék össze EGT-n belüli ETF-ekből álló portfóliót, mert az EGT hajlamos együtt zuhanni. Én inkább egy egész eurozónát követő ETF-et tennék a portfóliómba (pl. [link] és még mellé a nagyobb diverzifikáció érdekében teljesen más piacokat követő ETF-eket (pl. USA, Kína, Afrika...).

Egyébként az amerikai ETF-eknek többnyire megvan a párja más tőzsdéken is, úgyhogy ha látsz egy számodra szimpatikus portfóliót, azt tuti össze tudod rakni nagyjából a KBC Equitasnál anélkül, hogy Amerikában kellene kereskedned.


A brókercégek segíteni szoktak az adózásban, ha kéred. Ők kiállítanak olyan igazolást, amin pontosan rajta van, hogy mi után és mennyit kell adózni.

2015. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Egész világra kiterjedő diverzifikációval szeretnék létrehozni egy konzervatív 60/40 portfóliót, talán némi ingatlannal, arannyal, spekulatív résszel együtt. EGT-n belüli ETF csak is az adózás miatt lenne fontos, ha azon kívüli tőzsdén kereskedek, akkor SZJA-n kívül kell fizetnem 14% EHO-t is. Lehet ezt nem írtam le elég egyértelműen.


Külföldi brókernek nem lenne értelme? Leginkább a versenyképesebb árak, szélesebb terméklista miatt, meg ugye a mostani botrányok is rámutattak, hogy itthon nincs minden rendben a szabályzással. Persze gondolom Interactive Brokersnél pl. nem fognak tudni sokat segíteni a magyar adóbevallással, ami nálam egyelőre problémát jelenthet.

2015. ápr. 12. 02:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Amin még gondolkodtam mostanában, és elég tanácstalan vagyok vele kapcsolatban az az, hogy vajon lenne-e bármi értelme fedezni legalább részben a devizakitettséget. Valószínűleg nem.
2015. ápr. 12. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!