Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A rendőrség hibából vagy...

A rendőrség hibából vagy éppen akaratlagosan rásózhat bárkire is bármilyen büntetést?

Figyelt kérdés

Egy nagyon fontos üggyel kapcsolatosan kérném a segitségeteket.

Egyből a lényegre is térnék...

Tegnap kaptam egy értetitést a postaládában, hogy valamilyen levelem érkezett a postán és vegyem át.

El is mentem és átvettem, viszont ami benne volt az iszonyatosan meglepett.

Egy valamilyenféle Közlekedési Büntetést kéne kifizessek ami ráadásul 53000 Ft., úgy, hogy halvány lila gőzöm sincs, hogy miről van szó.

Sosem szegtem meg a törvényt, sosem kaptam büntetést eddig!!! Ráadásul jogositányom nincs, tehát ilyesmivel kapcsolatos biztos nem lehet.

Rendőr sem állitott meg soha, hogy elkérje az adataim, hogy vármiért is büntetést szabjon ki.

A csattanó mindebben az, hogy ez elvileg egy 2014. AGUSZTUSI dátumon volt feljegyezve és csak most kaptam ki, de az összeg nem egy kamatozott összeg, hanem mostnatól 15 napon belül fizethetem ki.

Mi lehet ez??? Hogy történhetett???

Sosem csináltam semmit!!!

Egyéb törvényt sem szegtem meg soha!!!

22 éves szolid, konzervatuv lány vagyok. Mág dohányozni sem dohányoztam életemben, sem alkoholt nem fogyasztok, nem járok bulikba és akkor egyszer egy ilyet találok a postaládámba??? Hogy lehet ez???

Kérem ha valaki tudja, hogy ilyen esetekben mit lehet tenni az feltétlenül irjon. Most itt a hétvége, szóval Hétfőig úgysem tudok lépni semmit.

Köszönöm előre is!!!

(Bocsánat az esetleges helyesirási hibákért, de iszonat dühös és zavarodott vagyok)



2015. ápr. 10. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A hosszadalmas leírásodból éppen csak a lényeges részek hiányoznak:

Ki küldte a levelet?

Pontosan milyen büntetés?

"ez elvileg egy 2014. AGUSZTUSI dátumon volt feljegyezve és csak most kaptam ki"

Mi volt feljegyezve és hova?

Ha tényleg segítséget vársz, tedd fel a levelet a személyes adataid kitakarásával és úgy lehet, hogy tud valaki segíteni a megoldásban is, de az értelmezésében biztosan.

2015. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

1. Gondolom van rajta telefonszám...

2. Ki küldte?

3. Mi a bírság oka?

2015. ápr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kell tudni, hogy ki küldte a csekket. De ez nem így működik. Ha nem állítottak meg meg semmi ilyesmi akkor nem küldhetnek csekket, a rendőrség biztosan nem, főleg hogy 53.000. ft-os bírságot küldtek.

Ha rajta van a tájékoztatón hogy közlekedési szabálysértés, gondolom rá van írva hogy mit hol és mikor követtél el. Azt jó lenne ha leírnád.

2015. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 belapus ***** válasza:

Nem kell, hogy megállítsanak, anélkül is bírságolhatnak, ha van bizonyítékuk.

1 - A rendőrség tévedésből küldte ki neked a levelet.

2 - A haverjaid szórakoznak veled.

3 - Csalással akarnak a pénzedhez jutni a "nem" haverok.

2015. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mivel nincs jogsija gondolom auto sincs a neven, valamint ha elkovet egy szabalysertest es nem allitjak meg es nem gepjarmuvel van, vagy netán látják kamerán nincs a nyakába akasztva vagy a homlokára irva a neve meg a lakcíme. Ha csekket küldtek akkr nézd már meg a jobboldalt mi szerepel a közleményben.
2015. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!