Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy képtelen...

Az hogy lehet, hogy képtelen vagyok az egyszemélyes családom ( :D ) - ban spórolni?

Figyelt kérdés
Magas bevétellel rendelkezem, havi 300 ezer nettó. Egyedül élek,saját lakásban. De hó végére egy fillerem nem marad! Mi a fene? Mindig van valami kiadás,hol egy cipő,hogy egy kirándulás,hol a téli futesszamla,valami mindig van. Pedig ennél kevesebből is kijönnek emberek. Valamit tuti rosszul csinálok. De mit?

2015. ápr. 11. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Valahol elfolyik az biztos, mert mi ketten keresünk ennyit és bőven kijövünk, szintén saját hitelmentes házzal. Lehet túl sokat adsz a "márkának" ami ugyanolyan kínai alapanyagú...vagy pazarolsz a kajával. Ilyesmi lehet. Akkor lehetne megmondani ha összeírnád mi az amire költesz, mert gondolom nem 200 ezres cipőt veszel amikor a cipő a kiadás...
2015. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Írd össze. Mindent amit vásárolsz, tedd el a számlát, blokkot, aztán hó végén nézd meg. Általában sok hülyeségen megy el. Pl otthonfelejtetik a bérletet, vesznek jegyet. Vagy ugorjunk le a starbucksba kávézni, sütizni. Ott pl nem nagy művészet napi 3-4ezret otthagyni, és akkor máris elment a fizu. Vagy a boltban nem nézik meg a termékek árát, csak levesznek egy sajtot, pedig lehet hogy egy jobb épp akciós. stb.


Persze nem mondom, el lehet költeni 300-at simán, de azért ha odafigyelsz ki lehet belőle jönni kényelmesen. :)

2015. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

:D

Nincs azzal baj, hogy költesz magadra, végül is megdolgozol érte. 300-ból kényelmesen költhetsz magadra, úgy, hogy még félretenni is marad. Ha nem marad, akkor meg gyűjts össze a blokkokat és hó végén nézd át miről tudnál lemondani. Én harmad annyiból gazdálkodok. Mondjuk nekem az a problémám, hogy magamra nem nagyon költeni. Persze meg van mindenem, de nem tudok úgy ruházkodni, ahogy más lányok. Bár ha több pénzem lenne se márkára dobnám ki a pénzt, csak mondjuk több ruhám lenne, nem mindig ugyanazokban járnék. A kaján nagyon nem lehet spórolni, kivéve ha puccos helyen eszel, meg ezer fölött elköltesz csak ebédre egy nap. Én szoktam főzni, az elég több napra is (Jó, hát unalmas nem mondom), meg kell gyümölcs, zöldség, elmegy 30 kb. rá. A gázon tudok még spórolni, mert csak egy szobában fűtök. De neked ilyesmire 300-ból nincs szükség, hacsak nem palotában élsz. A kirándulásra meg ne sajnáld, meg szórakozásra, mert kell azt is, csak mondjuk gondold meg, hogy ár-ér arányban van-e, mert nagyon sok esetben nem. Egy átlag magyarhoz képest ennyi pénzből már sok országban jártam, na de nem nem tudom én hány csillagos szállodában, meg wellness-en, hanem mondjuk camping. Piára nem költök, vagy nagyon minimálisan, mert beülsz valahová és a bolti ár háromszorosáért tolják eléd. Nekem néha egy mozi vagy egy vízilabda meccs belefér, ami mondjuk egy ezres. Szóval van mindenem, csak olcsóbb kategóriás, de ha azt veszed az élmény meg ugyanaz.

2015. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha megvan a fizud, vedd ki belole a lakhatas koltsegeit (berleti dij- ha van, es rezsi- ezt kalkulald ki kb. az elozo szamlakbol, es adj hozza egy kicsit, mire osszevarod, hogy a szamlak osszjojjenek, mar lehet, hogy a fel fizud oda. Nezd meg, hogy mennyi szokott lenni, es tegyel tobbet ra felre, ha marad penz, hat szerencses vagy). Ha ezeket kivontad a fizudbol, tegyel felre minden hetre egy bizonyos osszeget, ami nalad lesz kajara, aprosagokra (pl.: heti 20 ezer ft. Ennyinek elegnek kell lenni). A maradek felet rakd felre a bankba, a masik felet pedig hagyd otthon gyulni, abbol mehet a cipo, a kirandulas. Ha mindent pontosan szamolsz, akkor ez mindig ugyanannyi penz lesz. Tudsz belole nyitni pl.: egy lakastakarek szamlat.

Itt van kb.-ra egy sema:

150 lakas + rezsi (ha tobbet szamolsz ra, a maradekot tedd felre, es nem lesz varatlanul magas futesszamla)

100 ezer havi kaja, kave stb.. penz

25 ezer cipor, kirandulas (nyilvan ezt a kajapenzbol tetszolegesen kiegeszitheted, de akkor annak a rovasara, ne masera)

25 ezer meg megy a bakba (bar lakastakarek max. egy 20as lehet).

Minden fizetes alkalmaval ulj le, a fizetnivalokat ehhez a datumhoz vissznyitsd, kotelezoen valaszd szet a penzeket, menni fog az!

2015. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak!:)


a kiadások tételes osszeirasaval már próbálkoztam, egy ideig ment is,de aztán meguntam,elfelejtettem stb. :(


Lakásom van,arra nem kell félretenni. Kb tudom amúgy,hogy mik a kiadasaim.

Havi szinten:

Rezsi komplett: 50 ezer (kis lakás :) )

Kaja: max30, nem vagyok egy nagyetku

Cigi: 15 körül

sport/hobbi: 60 ezer

az összes többit meg elbulizom, elutazgatom, elkoltom egyszerűen. De tény,hogy nem sokat szoktam unatkozni :)

2015. ápr. 11. 10:40
 6/13 anonim válasza:
91%
Az összeirogatás nekem sosem ment. Hó elején rakj félre 100.000Ft-ot. Ehhez nem nyúlhatsz semmiképpen sem. Próbáld ki, hogy a maradékból kijössz-e. Ha igen, akkor nyiss egy nyíltvégű számlát, és hó elején utald át rá az összeget.
2015. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 omba válasza:
87%

Nem tapasztaltam, hogy pénzt kell költeni ahhoz, hogy ne unatkozzak. :D

Nyiss egy 2-3 évre lekötött számlát, és csinálj egy tartós megbízást a mostaniról, havi 100-ról.

A kiadásaidat tekintve a maradék 200 bővel elég lesz, - ugyanúgy el fog fogyni, szóval abban nem lesz változás, csak a másikon meg gyűlik... jó lehet az még.

2015. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig a legtöbb program, szórakozás, akármi (akár csak egy könyv is) pénzbe kerül.
2015. ápr. 11. 11:28
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Atyagatya... Én azért arra is kíváncsi lennék mi az istent sportolsz, ami havi 60 ezerbe kerül?

Ha ilyen fizetésed van és egyedül élsz, akkor nyilván nem kell olyan szinten szorosan fognod a pénzt, mint másoknak, nem kell lefaragnod a kötelező költségeidből, azt viszont nagyon is érdemes lenne megnézned, hogy mire dobsz ki ennyi pénzt.

1-2 hónapig érdemes összeírni, hogy mire költesz. Az utolsó rágógumiig mindent. Erre nem kifogás az, hogy megunod, elfelejted, mert ha változtatni akarsz, akkor megteszed, ha nem akarsz, akkor meg ki nem sz*rja le? Hó végén leülhetsz és végig lapozhatod a füzetet, egyértelműen látszani fog mire ment el egy csomó pénz fölöslegesen.

Ezen felül az is járható út, hogy hó elején 100 ezer forintot elraksz és megfogadod, hogy ehhez nem fogsz hozzányúlni, ennyi. Minden csak akaraterő kérdése, az pedig hülyeség, hogy csak akkor nem unatkozol, ha az összes pénzednek a s*ggére versz hó végéig. Csóró egyetemista vagyok, koliban lakok és havi 60 ezer forintból gazdálkodhatok összesen. Hazautazással, kollégiummal, kajával együtt és kijövök belőle, sőt... még marad is olykor, még sem unatkozom soha.

Ha elmegyünk sétálni, futni, az nem kerül semmibe, ha beülünk valahova, akkor sem kell tíz ezreket otthagyni, ha bulizni megyünk, akkor otthon iszogatunk, a szórakozóhelyen már nem igazán, stb. stb. Ennyi pénzbe még havi egy-két mozi, étterem, könyv, állatkert ilyesmi is belefér egymagamnak, pedig nem kék csíkos párizsit eszek többnyire, szóval fogalmam sincs te mire költesz, de valamit nagyon nem csinálsz jól.

Egy könyv is pénz, 4-5 ezer forint egy hónapban, de gondolom nem veszel 3 naponta.

Egyszerűen végig kéne gondolnod mikor mire költesz és nem ész nélkül kiadni mindenre a pénzt.


Gondolom fiatal vagy, abba is bele kellene gondolnod, hogy lehet most jó állásod van, de kitudja a mai viszonyok mellett meddig. Ha már jó fizud van, akkor gondolhatnál a jövődre, arra, hogy bármikor jól jöhet egy kis tartalék és arra, hogy sosem tudhatod meddig áll jól a szénád, tehát ha már megteheted, nem ártana félretenned.

2015. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó:) én is voltam kollégista egyetem alatt,nekem abban az időben havi 32 ezrem volt,és igaz, én sem haltam éhen. :)


A sport az,hogy van egy saját sportlovam,akinek fizetem a betartását,neki és magamnak is edzőt. :)

2015. ápr. 11. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!