Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyibe kerül havonta átlagba...

Mennyibe kerül havonta átlagban egy egyszemélyes szoba az idősek otthonában?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszemélyes szoba csak magán otthonkban, és az nagyon drága.
2013. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én több államiban is láttam...
2013. júl. 23. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem albérletet keresel....az idősek otthonában teljes ellátást, állandó orvosi felügyeletet hirdetnek. Szerintem 100 ezer nem takarja be ezt...Meg az se mindegy hol van ez a szoba, ki üzemelteti.
2013. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Általában a nyugdíj x (60-70-80)%-át kell befizetni.
2013. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Állami intézetekben a nyugdíj meghatározott részét kell befizetni, de én eddig úgy hallottam, hogy ott egyszemélyes szobákért még pluszban is kell fizetni!!! Gondolj bele, így is hatalmas helyhiány van.
2013. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érthető, csak jót akarunk vele. Van, akiknek jobb egyedül élni otthonban is...
2013. júl. 23. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

az idősek otthonában nem (nem csak) a szobát, hanem a teljes ellátást fizeted meg.

kétféle idősotthon létezik: az átmeneti (ahol tv. szerint fél/egy évet maradhat, ami fél/egy évvel egy alkalommal meghosszabbítható) és a "normál" idősek otthona, ami tk. élethosszig tart.

A fenntartók tekintetében is két fő csoport van: önkormányzati (állami már nem nagyon) és egyéb.

Az egyébbe tartoznak a külünböző közhasznú kft-k (korábban kht volt ez a forma), az egyházak, az alapítványok és a magánvállalkozók (pl. orvosok) által működtetett intézmények is.


Emiatt a fizetendő összegek is nagyon vegyesek.

Az átmeneti otthonokban a nyugdíj 60%-a a térítési díj alapból. Ha valaki egyágyas elhelyezést, egyéb plusz szolgáltatást kér, akkor ezt ki kell egészíteni.

A nem önkormányzati fenntartóknál havi fix összegű ellátási díjat állapítanak meg, 100 eFt körül. Ha az idős embernek nincs ennyi nyugdíja, akkor a hozzátartozók fizetik ki.


Az élethosszig tartó "normál" idősotthonokban önkormányzati esetében a havidíj a nyugdíj 80%-a alapesetben. Az apartman (szoba) bekerülési költsége 5-600 eFt-tól milliós nagyságrend lehet.

A magánellátóknál ugyanez, csak még a havidíj is fix magasabb összeg.


Az alapvető feltételekről egyrészt a szociális tv. (1993. évi III.) és a módosított 1/2000. SzCsM rendelet előírásai az irányadóak.

Először ezekbe érdemes belenézni, hogy egyáltalán tisztában legyetek azzal, hogy mi az a minimális és kötelező alapszolgáltatás, amit fenntartótól függetlenül biztosítani kell minden intézménynek.

Egyébként akár telefonon is tudnak felvilágosítást adni a fizetendőkről minden intézményben.

Arra érdemes felkészülni, hogy az önkrományzati intézményekbe tényleg több éves várólista van- a magánintézményekben ettől kisebb, vagy akár azonnal is lehet menni.

A speicális ellátást igénylő esetekben (pl. teljeskörű ápolást-gondozást igénylő demens beteg vagy pszichiátriai jellegű betegséggel is rendelkező idős) még nagyobb a várólista és magasabbak az árak a magánellátóknál.


Ha konkrétabban meg tudod fogalmazni a kérésedet, lehet tudni azt, hogy mennyi idős, milyen állapotú, mennyi jövedelemmel (nyugdíjjal) és vagyonnal (pénz, ingatlan), rokoni támogatással rendelkező idős emberről van szó, illetve hol él(tek), akkor pontosabb választ is szívesen adok, ha tudok.

Szép napot:

2013. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Viszonyítási alapul kétszemélyes szoba a világ végén lepukkadt helyen fixen a nyugdíj 80%-ába kerül (de legalább olyan 40-50 ezer forintot el kell érnie havonta).

Új építésű intézménybe pluszban 4-600 ezer forint kell belépéskor fizetni, szintén kétágyas elhelyezéssel.

(Ha egyedül akarsz lenni, viszonylag igényesebb helyen a messzi vidéken, biztos elkérnek kezdésnek egy milkát is.

Fővárosban lehet két miskó is van egy belépés, meg a nyugdíj 80%-a fixen, de legalább 80-100 ezer fizetnivaló havonta. Ezek a gondolatok már csak spekulációs alapon voltak. Fentiek viszont reálisak. Ja és szoktak várólisták lenni, mert egyszer minden intézményt feltöltenek, utána kihalásos alapon működik a rendszer.)

2013. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én ebben a hónapban "néztem körül" a különböző idősotthonokban. 10-12 helyen telefonon érdeklődtem és 4-et meg is néztem. Az otthonok nagyrésze egyházi vagy alapítványi fenntartású. A havi díj 85000 és 100000 forint között van, + a gyógyszerköltségre 2500 Ft. (Találtam egy új, szállodai szintűt, ott 120000 Ft a díj.) Az otthonok nagyrésze 2-3 ágyas szobákból áll. Ezeken a helyeken a "beugró" különböző összeg volt: volt ahol nem kellett fizetni, volt ahol 100000 Ft-ot és volt ahol 250000 Ft-ot. Ott ahol egyágyas szobák vannak ott a "beugró" 2,5 millió.
2013. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom egyházi fenntartású idősek otthonában van, havi 90 ezer ft...és hárman vannak egy szobában!
2013. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!