Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utálnak a főnökeim és sok...

Utálnak a főnökeim és sok munkatársam semmibe sem néz engem. Benne van a hiba?

Figyelt kérdés

Egy közepesen nagy cégnél dolgozom, mérnöki pozícióban. A problémám az, hogy sok olyan dolgot látok a cégnél, amin fejleszteni kellene, ezeket rendszerint elmondom a nagy tudású főnökeimnek, akik rendszerint elküldenek melegebb éghajlatra (diplomatikusan megfogalmazva kb. azt mondják, hogy fogjam be a pofámat és takarodjak vissza a számítógépemet nyomkodni, ne szóljak bele a nagyok dolgába) Sok munkatársam hasonlóan áll hozzám mint ők. Igazából nem is tekintem őket munkatársnak mert mindegyik a főnököm.


Tapasztaltatok már ilyet? Hogyan lehet elkerülni a munkahelyi konfliktusokat? Elhatároztam, hogy mától soha, semmiféle fejlesztési javaslatot nem fogok tenni, kizárólag a droid munkát végzem el úgy, hogy a legkevesebbet kommunikáljam velük. Amúgy sem vagyok beszélő viszonyban velük mert náluk a vezetői beosztás annyiban merül ki, hogy kirugdossák az embereket és a saját egojukat építgetik.


2015. ápr. 16. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb helyen nem szeretik a változást, mert az nekik extra munka, mire bevezetik, után is a bizonytalanság. Nem mellesleg, ha nekem nem tartozik a feladataid közé a fejlesztés, akkor megértem, ha nem veszik jó néven. Szerintem ne akarj újtani.
2015. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes fejlesztőmérnököt tartaniuk :DDDDD
2015. ápr. 16. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Téged tán fegyverrel kényszerítenek, hogy ott dolgozz? Nosza, ha annyira jó ötleteid vannak, meséld el őket egy állásinterjú keretein belül is...
2015. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jó, hogy vannak ötleteid, de lehet, hogy úgy tűnik a szemükben, hogy "kis főnököt" akarsz játszani vagy csak féltik a pozíciójukat, "gáz", ha az alkalmazottnak jobb ötlete van, mint a főnöknek. Úgy is tűnhet netán, hogy ki akarod őket túrni, vagy törtetsz. Meg gondolom van épp elég bajuk/dolguk. Ezer oka lehet. Még akkor is tűnhet így, ha ezek közül egyik sem vezérel, csak a jó szándék.

De ez a legtöbb helyen így szokott lenni.

2015. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az rendben is van, hogy van elég dolguk és abszolúte hidegen hagyja őket, hogy a hlye alkalmazott mit gondol. Azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt megfogalmazni, miért kell lealacsonyítóan bánni az emberrel és úgy bánni vele mint a véres ronggyal....
2015. ápr. 16. 23:25
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Váltsd át pénzre. Mennyi megtakarítással/anyagi haszonnal jár egy fejlesztés. Ha meg így se érdekli őket, nyomkodd a számítógépet. :)
2015. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem csak a szád jár, akkor előbb utóbb profitálni fogsz ebből a mentalistásból. Nem feltétlenül a jelenlegi munkahelyeden.
2015. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Így erre nem lehet válaszolni, az is elképzelhető irdatlan hülyeségeket magyarázol, vagy rosszul fejezed ki magad.


Írj le egy konkrét példát, akkor nem csak találgatni fogunk, hanem valós képet kapunk róla ők v. te vagy a hunyó a dologban.

2015. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem a helyzetet a túloldalról. Lehet, hogy nagyon le leszek pontozva érte, de mindegy, legalább megérted.

Nálunk is van egy hozzád hasonló habitusú fiatal munkaerő. Húsvét előtt rábíztam egy projektet. A munkamegbeszélésen nagyban bólogatott, és néha már a mondat középén mondta, hogy érti mire gondolok. Két hetes határidőt kapott. Aztán úgy alakult, hogy egy hét múlva véletlenül együtt ebédeltünk. Az ebédelés alatti társalgás során előadta, hogy ő bizonyos folyamatokat hogyan szervezne át a cégnél. Felvázolta, hogy kinek, milyen módon lehetne racionalizálni a munkáját, ki hogyan tudna hatékonyabban dolgozni. Amikor a kávénál rákérdeztem, hogy a projekttel hogy halad, akkor kiderült, hogy még a felkészülés szakaszában tart.

Szóval az a gondom, hogy nem a rábízott feladattal foglalkozott nagy vehemenciával, hanem mások munkavégzését méricskélte, és elégedetlenkedett a mások munkájával úgy, hogy a sajátjába alig-alig kóstolt bele.

Szóval mindenki hibáját meglátta, csak azt nem vette észre, hogy a saját munkája nem halad...

2015. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!