Olx, jófogás. Stb?

Figyelt kérdés

Találkozhatok ezeken az oldalakon kamu hirdetésekkel?

Volt már aki nem kapta meg az árut?

Szerintetek melyik fizetési mód a legbiztonságosabb?.



2015. máj. 5. 22:17
 1/4 anonim válasza:

Egyik sem, mindkettő a csalók melegágya, lásd bővebben itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Ami 90%-ban biztonságos, az a Hardverapró, mivel lehetőséged van pontozni, írásban értékelni a feladót, ez alapján ott már a rendőrség is tartóztatott le csalót.

Jófosás, OLX...no comment kategória, jelentgethetsz ítéletnapig, akkor sem képesek még tanúk ellenében sem bannolni a csalókat. Ezek azok a helyek ahol kokaintól kezdve vállról indítható rakétavetőig bármit meghirdethetsz, a profilnevedet akkor változtatod meg amikor akarod, az oldal üzemeltetői leszarják a károsultakat, egy sajnáljuk megjegyzés kíséretében.

2015. máj. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

én egy kisgyerekes édesanya vagyok.

A kisfiam már ovis, a babakori, kisebb kori dolgait szoktam felrakni, főleg a szebb ruhákat, játékokat, babás kiegészítőket (piehnőszék meg ilyenek).

Normálisan kitisztítom, lefényképezem, személyesen is át lehet venni az irodámban munkaidőben, Budapesten egy jó forgalmú, könnyen megközelíthető helyen.

Sőt postán is adtam már fel dolgokat- vagy ajánlott levélként, ha kisebb dologról volt szó (a "levél" megtévesztő, mert a súly számít), de volt a jófogáson év elején a GLS futárszolgálattal közös ingyenes házhozszállítási akció- akkor is sok mindent küldtem el.

Ha nagyobb dolgot kell elküldeni, akkor ún. üzleti csomagban szoktam, postapontos átvétellel a legolcsóbb.

Érdekes, nekem nem szokott gondom lenni abból, hogy előre utalást kérjek- persze nem is üzletszerűen kereskedek kínai dolgokkal vagy használt cikkekkel.


Sokat számít talán az, hogy telefonon is el lehet engem érni, szívesebben adom oda személyesen a dolgokat (elemes játékokat pl. ki lehet elemmel próbálni vagy a társasjáték dobozába bele lehet nézni, hogy megvannak-e a darbjai stb.)


Biztosan vannak csalók és adófizetést is elkerülő "kereskedők", de gondoltam írok egy pozitív példát is :)

2015. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...előző válaszoló vagyok.

Nálam is előfordult már, hogy valaki megvett valamit és mire hazavitte rájött, hogy nem tetszik/nem kell vagy nem tudja használni stb.

Én még abban is partner voltam, hogy másnap hozza vissza és visszaadtam az árát- pedig megtehettem volna, hogy nem foglalkozom vele.

Illetve volt egy olyan alkalom is, amikor postán küldtem el több játékot és az egyik elemes játék- valószínűleg szállítás közben vagy csak épp véletlenül- kontaktos lett, már nem működött úgy, ahogy én elküldtem.

Azt is megbeszéltük és visszautaltam az árát.

Egyrészt mert én is anya vagyok és rossz játéknak én sem venném hasznát, másrészt mert nem ezen múlik, én becsületes ember vagyok, ilyen hiba meg mondjuk 100-ból egyszer előfordulhat.

..és meg is hozta a gyümölcsét ez a pozitív hozzáállás: ugyanez az édesanya hónapokkal később ismét vásárolt valamit tőlem és gond nélkül előre elutalta az árát és sértetlenül megkapta a szép állapotú dolgot.

2015. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
OLX mondta Lucsia valóban igen egyszerü és praktikus megoldásként használható oldal volt, ha hirtelen gyerekágy, vagy szekrény kellett, akár egy jó ügyvéd vagy pszichologus. De majdnem mindig sikerült eladnom egy-két olyan dolgot amire meg már nekem nem volt szükségem. Ha meg volt az érdeklődés, telefonon és személyesen hip-hopp nyélbe tudtuk hozni kis üzleteinket. MOST ezután hogy lesz? Nem azért rakok fel valamit, mert meg akarok gazdagodni, hanem ezután még szegényebb leszek, mindthogy bankszámlát sem tudnék nyitni, hogy olcson hozzájussak valamihez, vagy tovább adjak, amire már nekem ninncs szükségem. Ezt a kib@..st. már nem lehet rá gombot varrni se...
2015. máj. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!