Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az én számaimmal játsztottunk...

Az én számaimmal játsztottunk de nem én fizettem a szelvényt kié a nyeremény?

Figyelt kérdés
Mivel kirándultunk nem vittem magammal semmit de hazafelé útközben megláttunk egy lottózot és apukám szólt, hogy mondjak 5 számot feladja melyikünket illeti a nyeremény ha megnyertem a számaimmal?

2015. máj. 31. 10:21
1 2
 11/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Akinél a szelvény van :)
2015. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%
leszavazgatónak üdvözlöm a családját.
2015. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Elmúltam 18 de nem volt nálam a pénztárcám ezért fizetett a Fater! Szerintem pont, hogy engem illet hiszen az én számaim... És mi a lényeg a lottóban csak nem a számok? :)

Persze jó kérdés, hogyha van egy hajléktalan és megkér adjak fel neki egy lottót a saját pénzemből és megnyernénk biztos nem adnám neki a pénzt hisz neki 1 forintja se volt. De jelen esetben tudja Faterom, hogy 225 Ft-nál több pénzem van.. Így vehetjük kölcsönkért pénznek is azt a 225-t

2015. máj. 31. 16:04
 14/15 anonim válasza:

Nem, ez nem így megy...


Ilyen alapon, ha haverok vagyunk:

oda adok neked 1000-szer 5 számot, hogy vegyél 1000 szelvényt nekem saját pénzeden, mivel ismersz, és tudod, hogy otthon nekem van 225.000 Ft-om(azaz elvileg ki tudnám neked fizetni). :)


Ha nem nyer egyik se, akkor azt mondom, hogy: "ez van", ha meg nyert az egyik, akkor kifizetem utólag azt a 225 forintot, amiért te ideadod a milliárdokat érő szelvényt azért, mert "elvileg van annyi pénzem amivel ki tudnám fizetni, és az én számaimat játszottad meg"?... :D



Mellesleg a Szerencsejáték Zrt-t nem érdekli hogy kinek a száma, és ki vette meg. Nem kötelesek utánajárni a szelvény tulajdonosának (még biztonsági kamera felvételeket se néznek meg ilyenek miatt, mint amire külföldön már volt precedens(egy amerikai nő elhagyta a szelvényt, és mivel senki más nem váltotta be a határidő lejártáig az elveszett szelvényt, ezért a biztonsági kamera felvételei alapján kifizették neki az összeget. ---> Na ilyen itthon nem történne meg...)).


Akinek a tulajdonában van a szelvény, annak fizetik ki az összeget. Ha bármilyen jellegű problémája van ezzel bárkinek is, akkor polgári peres eljárásban bíróságra lehet vinni az ügyet(aminek semmi értelme nem lenne), de a Szerencsejáték Zrt nem vonható jogilag ilyenek miatt felelősségre, mivel a játék részvételi szabályzatában felmenti magát ez alól... :)

2015. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azé a nyeremény, aki feladta a szelvényt és így birtokában van az igazoló lap. Hogy "kié a szám", senkit nem érdekel.
2015. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!