Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hollandiából küldtek egy...

Hollandiából küldtek egy telefont, ami fennakadt a vámon. Úgy tudom eun belül nincs vám, ez hogy történhetett meg?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy van vám, csak nem kell érte plusz költségeket fizetni.
2015. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted? Nem igazán értem, úgy tudom eun belül nincs vám, akkor fizetni se kell és vizsgálat sincs ugye?

Kínából rendeltem a telefont, de a kínainak van egy holland raktára így offshore módon onnan küldte ki, ez olyan mintha holland kereskedőtől vásároltam volna offshore számlára.

Idegesítő, hogy jogilag minden rendben van de megállt a vámon, miért is kéne bármit is igazolnom, fizetnem? Másfelől: a posta felszámolja a vámközvetítés díját ami valami 1000 forint asszem.

2015. jún. 9. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogalomzavarban szenvedsz.
2015. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmiféle vám ügyintézés nincs EU-n belüli országról - amennyiben a termék be lett léptetve az EU-ba rendes vámkezeléssel.
2015. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mahjong ***** válasza:

Szia!


Biztos, hogy Hollandiából jött a termék?


Ami még csalóka lehet, hogy vannak olyan depók EU-n belül, ahol még nincsenek az Unióba beléptetve a cuccok, így ha ezekről a helyekről rendelsz terméket, akkor azokat vámkezelni fogják. Ilyennel még régebben találkoztam, azt hiszem, hogy kikötőknél lévő raktárak lehetnek ilyenek, de nem vagyok benne biztos, hogy még léteznek ilyen depók.

2015. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De, most is léteznek ilyen depók. És még reklamálni se tudsz, mert a kis ferdeszemű majd azt mondja, de hát ő csak azért írta, hogy holland raktár, mert hogy úgy gyors a szállítás, nem mondta, hogy no tax....


Ha jól dereng megjelölik az ilyen csomagokat egy spéci matricával, hogy a vámosok tudják nincs EU-ba vámolva.

2015. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!