Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van lehetőség arra, hogy a...

Van lehetőség arra, hogy a felmondási időt elkerüljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Határozatlan munkaszerződéssel vagyok a cégnél, 15 nap felmondási idő van. Le dolgozni nincs lehetőségem mivel derült égből villámcsapásként ért, hogy kezdhetek az új munkahelyemen és mivel egy sörkertről lenne szó, nincs vacillálási idő, vagy kezdek azonnal vagy sem.

Táppénz vagy szabadság? Mivel tudnám elkerülni?

Előre is köszönöm a segítséget



2015. jún. 12. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Megkéred a főnöködet hogy tekintsen el a felmondási időtől.
2015. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez az alap, hogy mindenki erre gondol, hogy megbeszélni a felettessel. Csak nem mindenhol ilyen egyszerű. Ha meg lehetne vele beszélni akkor már meg tettem volna, és nem kérnék itt véleményt, segítséget, hogy mik lehetnek a lehetőségek :)
2015. jún. 12. 10:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondással tudnál élni, ha bizonyítható módon megszegi a munkaadó a munkaszerződést vagy a munkavédelmi előírásokat.


Szerintem az a tiszta, ha elmondod a főnöködnek, mi a helyzet, és akár némi kártérítés fizetését is kilátásba helyezed, ha elengedi a felmondási időt.

2015. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, először a főnökkel kell beszélni...

Persze ez őt is villámcsapásként fogja érni, ezért nem valószínű, hogy belemegy, hiszen akkor ki végzi el azt a munkát, amíg nem talál helyetted valakit.


Ha nem enged el azonnal, akkor is megteheted, hogy nem mégy a továbbiakban oda, és akkor ő köteles lesz (ha jól tudom) 3 nap igazolatlan mulasztás miatt kiadni a papírjaidat, de:

"A munkaviszony megszűnés oka: = rendkívüli felmondás a dolgozó részéről"!!


Így, hogy lesz hova menned, nem igazán fogod ennek a bejegyzésnek hátrányát érezni, viszont ha az új helyen nem állod meg a helyedet, akkor bizony ebből még gond is lehet.

2015. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap már beszéltem vele róla. Lehet, hogy rosszkor rossz időbe kérdeztem, de az volt rá a válasza, hogy ő nem hajlandó eltekinteni tőle. És, hogy ő él a cég jogaival, vissza fogja az új munkahelyemen kapott fizetésemből az "őt érintő károk" ki fizetéséért. Nem tudom, hogy ehhez van joga, vagy csak rám akart ijeszteni?
2015. jún. 12. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
A felmondási idő felére köteles felmenteni a munka alól, a töredékap egésznek számít (Mt. 70.(1.)). Tehát 8 napod már nem is kérdés. A maradék 7-re meg időarányos szabadság, ha van.
2015. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*töredéknap
2015. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Te mondasz fel, ezért a munkáltató joggal tart igényt a teljes felmondási idő letöltésére. Dolgozói felmondás esetén nincs felmentési idő a munkavégzés alól!


Ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, és Te mégsem töltöd le, akkor követelheti a felmondási idődre járó távolléti díjad összegét "kártérítésként", mivel jogellenesen szünteted meg a munkaviszonyodat.

Ezt csak úgy nem tarthatja vissza, munkaügyi per során érvényesítheti igényét, ugyanis szemben áll az Ő állítása a Tiéddel szemben, tehát a bíróság dolga eldönteni, hogy jogos-e az igénye, vagy sem.


Hogy' lehet Neked "csak" 15 nap felmondási időd egyébként????


Egérút lehet a keresőképtelenség, de ez akár még meg is bosszúlhatja magát. A munkáltatód kérhet egy orvosi felülvizsgálatot, és ha kiderül, hogy keresőképtelenség alatt mégis dolgoztál, problémáid lehetnek anyagilag.

2015. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!