Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Könyvírással lehet pénzt keresni?

Könyvírással lehet pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Most írtam egy novellát pályázatra, és egy könyvet is írok. Anyukám szerint ügyike vagyok, bár ez gondolom elfogultság. Az +pont, ha csak 13 éves vagyok?

2015. jún. 19. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyrészt nem értem, miért a fogyókúrák kategóriába tetted, másrészt elég hátborzongató témája lehet a könyvnek, ha arra vonatkozóan adtad meg a kulcsszavak közt, hogy "gyerek, ló, bárány, pénisz". Bár lehet, hogy pont ezért lenne sikeres...
2015. jún. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Inkább a kiadó keres rajta. Nagyon kiemelkedően sikeres művet (műveket) kell írni ahhoz, hogy valóban annyi pénz jöjjön be, amiből meg lehet élni. Ilyen a Harry Potter sorozat, de erre csekély az esély.
2015. jún. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Folynak a könnyeim az elsőtől. :D
2015. jún. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom eldönteni, hogy te most csak trollkodsz-e, vagy tényleg komoly a kérdés.


Utóbbi esetben: nem, nem lehet vele pénzt keresni. Magyarországon az író 6-10%-át kapja meg a regény bevételének, kezdők nyilván inkább a 6% felé. Ez egy egyszeri, egyösszegű juttatás, ami nagy példányszámnál is 200-300 ezer forint. Őszintén szólva ez diákként sok pénz lehet, de felnőttként nem.


Nem ajánlom továbbá, hogy kiadd ezeket a műveket. Irodalmi értékük valószínűleg nagyon kevés (egyszerűen azért, mert még nem éltél eleget, nem tanultál eleget az emberekről és a világról), így a kritikusok és az olvasók szétszedik. Hagyd meg a saját játékodnak! Érezd jól magad benne, írj sokat, olvass sokat, fejlődj sokat! Ha még létezik a Pehelytoll, iratkozz be! Ha nem tűnt el a kitartásod, akkor tizennyolc-húsz éves korod körül elkezdhetsz kiadáson gondolkodni, de addig csak tönkreteszed magad vele.


Én kilenc évesen írtam az első novellámat, tíz évesen az első regényemet, azóta sok víz lefolyt a Dunán. :) Tudom, hogy miről beszélek. Publikálás nem gyereknek való, tönkreteszi az életüket a sok-sok negatív, bunkó, gyűlölködő visszajelzés, nem egy jóreményű írót láttam így elvérezni.

2015. jún. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennyi ésszel inkább ne...
2015. jún. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

EZ az előbizbasza:


Egy szép napon Maximillian Párna, Pitlákia dicső vezére hazánkba készült jönni egy fontos cél érdekében. Hogy mi is volt az, ami idecsábította az évezred legnagyobb uralkodóját, pöttöm országukba? Az Ózonvédő hadművelet, amelynek szabályzatát jött elkészíteni. De hát mi is lenne sürgősebb tulajdon életünknél, nemde?

Amikor beült a telegépébe, épp azon törte a fejét, mennyi eséllyel bír, hogy még megszülessen első gyermeke, a kis Maxi. Hirtelen valaki megkocogtatta a vállát.

- Uram! - mondta az idegen suttogva - Én tudom, hogy az Ózonvédő hadművelet érdekében utazik, de valamit közölnöm kell magával. Nem utazhat oda!

A személy egy fekete csuklyát viselt, és alig érte el a 170 cm-t. Borsónyi kezei remegtek, mint a nyárfalevél.

- Kicsoda maga?! Ezekről honnan tud?! Hogy jutott ide?! – rikoltotta a vezér – Őőőőőrség!

- Ne ordibáljon, még felveri őket!

- Igen, pont az a célom! – közölte kicsit már nyugodtabban

- Ne! Kérem, adjon egy esélyt! Utána, főbe lőhet, vagy bánom is én, de egyszer még hálás lesz.

- Nem bánom, de előtte mondd, el, hogy a fenébe jutottál át a 231 csapdán!

- Profizmus. – felelte pókerarccal az idegen – Nos, az a helyzet, hogy nem utazhat el, mert annak szörnyű következményei lehetnek. Például meghal maga, a neje, felrobban a laboratórium, kilyukad az Ózonréteg, és elpusztul az emberiség. Kérem, hallgasson rám!

- Őőőőőőrség! – fordított hátat Herbaföld vezetője, de mire visszafordult, már sehol sem volt az alak.

- Mi történt, vezérünk? – értek oda a katonák

-Áh, tudják mit, semmi…. Csak szórakoztam… Igen, unatkoztam, na, nyugalom csak semmi pánik!


Testőrei értetlen képet vágtak, majd elballagtak. Vajon miért nem árulta el az igazat katonáinak? Miért égette be magát feleslegesen? Megijedhetett az idegentől, vagy elgondolkozott?

Bár, ennek már nincs is nagy jelentősége, mert ugyanúgy elutazott. Igaz, csak másnap reggel, aludt még rá egyet.

2015. jún. 19. 13:27
 7/9 A kérdező kommentje:
2015. jún. 20. 15:54
 8/9 anonim válasza:
Oké, én már sírok a röhögéstőlxD fogalmam sincs, hogy tényleg komolyan gondoltad-e a kérdést, de nem, Magyarországon nem lehet ebből megélni, akármennyire ,,ügyike" vagy.
2015. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem tehetséges vagy. De még nőnöd kéne, tanulnod, tapasztalnod. Nincs amiért most elrontsd valamivel az elején. Várj még, hogy kiérjen ez benned. Szerintem megéri! Most még távolinak tűnhet. De egyszer eljön. Te addig meg szépen fejleszted magad. Tudod a tehetség önmagában nem elég. Sokminden kell még ahhoz, hogy egyszer sikeres lehess! És ezek között van a kitartás is. Szóval kitartás! Nőjj, tapasztalj, olvass, tanulj, élj! Majd eljön a te időd is!:)
2015. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!