Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez tényleg 6 órás állás lesz,...

Ez tényleg 6 órás állás lesz, vagy lesz valami átverés?

Figyelt kérdés
Felvettek árufeltöltőnek. Heti 5 vagy 6 munkanap, napi 6 óra, fizetés nettó 80 ezer. Hallottam, hogy rengeteg munkahelyen úgy csinálják, hogy bejelentik így az embert, de valójában ezért a pénzért 10-12 órákat kell dolgozni, nem 6-ot, különben kirúgnak. Az interjún nem mertem rákérdezni, hogy tényleg 6 órát kell-e dolgoznom, vagy csak papíron. Szerintetek mennyi az esély rá, hogy átverés lesz? Holnap kezdek.

2015. jún. 28. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Előfordulhat, hogy ha nincs kész a meló, tovább bennmaradsz.
2015. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Milyen hely ez? Csak mert én is holnap kezdek ugyanígy szintén.
2015. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Penny Market, Kecskemét-
2015. jún. 28. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Nettó 80-ért én tuti nem dolgoznék ennyit.
2015. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Mit vársz, hogy majd elmondják az interjún, hogy igen persze, 6 órára jelentünk be, de 10-et kell dolgozni?


Egyébként nincs semmi vesztenivalód, elkezdesz dolgozni, 1 hét alatt látod, hogy a 6 óra az valójában mennyi is, és a próbaidő alatt bármikor megköszönöd nekik, ha túlzásba viszik a túlórát.

2015. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy nem én pontozgatok lefele mindenkit, és aki csinálja, abbahagyhatná!
2015. jún. 28. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondták, hogy napi 6 óra, akkor valószínűleg annyit is kell dolgozni. Általában azt szokták megmondani, mennyi ideig tart a munkaidő, azt már csak később bökik ki (ha egyáltalán megmondják), hogy bejelenteni viszont kevesebbre akarnak. Az viszont ritka, hogy azt mondják, hogy csak 6 órára kellesz, ha valójában nyolcat kell ott lenni. Egyébként meg szoktatás kérdése. Ha letelt a 6 óra, felállsz, és eljössz.
2015. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kereskedelmi egységekben (penny, auchan, tesco) tapasztalataim szerint nagyon komolyan veszik a munkaidőt, mert igen könnyen beeshet egy ellenőrzés. Sőt, általában még "blokkolnak" is, hogy nyoma legyen, mikor kezdtél, mikor végeztél. Húgom Auchanos és megdorgálják, ha már 5 perccel később blokkol ki.
2015. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom lesz munakszerződésed és próbaidővel kezdesz, ami nem 2 ap, szóval 1-2 hét, de legkésőbb 1 hónap alatt szerintem biztos átlátod, mennyi az annyi.
2015. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én 8 órásban voltam bejelentve, de nem volt ritka, hogy napi 12-13 órákat dolgoztam; az üzletvezetőnek például a pluszmunkát, amit akkor csinált amikor mi már elmentünk a boltból, nem voltak hajlandóak kifizetni...
2017. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!