Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FONTOS! EBay? - Valaki segítse...

FONTOS! EBay? - Valaki segítsen, félek ezektől az oldalaktól.

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni az eBay-ről de félek, hisz vannak olyan oldalak melyek felhasználhatják a bankkártya számot, hasonlók...

Tudom fog jönni a PayPal magyarázatok, de hol tudom beállítani, hogy nelássák mennyi pénz van a számlán, mert már olyat is olvastam h fel van tüntetve az is. Akinek van ideje az elmagyarázhatná, vagy írhattok tapasztalatokat is! 19/L



2015. júl. 4. 01:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Törpicsek, te magad írtad le, hogy még nem rendeltél eBay-ről. Akkor minek írsz? Nyilván a kérdező olyan válaszolók válaszára kíváncsi, akiknek már volt dolguk az eBay-jel.

Te meg csak osztogatod a hülye tanácsaidat, közben azt sem tudod, hogy működik az oldal.

eBayről NEM LEHET UTÁNVÉTTEL RENDELNI! Ráadásul tényleg a másik két dolog is hülyeség volt, felesleges ilyenekkel ijesztgetni a kérdezőt :D

Amúgy meg tételezzük fel, hogy a bankszámlaszám alapján lehetne pénzt lopni róla. Egy komoly hacker miért pont egy ilyen szar ország csóró állampolgárától szeretne lopni?

2015. júl. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18%

2:20, ellenőrizzenek nyugodtan, azt is látni fogják ahogy elkezdtél trollkodni, ne aggódj. Sajnálatos módon a följelentgetés messze nem nyeri meg a vitát. Kaptad a mínuszt.


3:34, azért írok, mert szabad a véleménynyilvánítás, és a kérdező sehol nem írta a kérdés fejlécében, hogy csak olyanok írhatnak, akik már vásároltak az eBay-ról, ezt max. te akarod belelátni. Burkoltan arra volt kíváncsi, mennyire biztonságos az online vásárlás, többek között.

Leírtam, hogy online vásárlásnál mit NE tegyen, erre jöttél te nagy bőszen trollkodni, hogymerészelsz, ésmostazonnal, mertkülönben, höbölö-böbölö. Nem tudom, hogy működik az eBay, de azt igen, hogy netes vásárlás közben is simán lenyúlhatják az ember pénzét. Küldtem három linket is, ahol nálam jóval okosabb emberek ezt felvázolják, mikét lehetséges ez. Ha ennyire biztos vagy abban hogy hülyeséget irtak az oldalakon, hajrá, bizonyítsd be nekik is. Menj szépen oda, és nekik amperkodjál, hogy micsoda hülyék, te ezt jobban tudod :DDDD

Az adott illető nem válogat. Ha talál egy bankszámlaszámot, lecsap rá. Szerinted mégis honnan kéne tudnia, melyiken van nagy lóvé, és melyiken nincs? Biztos kristálygömbből kikövetkezteti. Erről ennyit.

2015. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
18%

Előre nem fizetünk ki soha semmit!!! Ebbe rengetegen belebuktak már, el lehet olvasni, a Tékozló Homár ilyenekkel van tele, és persze semmi segítséget nem kaptak (jól leoltották mindet hogy "úgykell neked minek fizettél előre, vadász vadász). Akkor fizess, amikor már fizikálisan meghozta neked a futár a terméket, kibontottad, ellenőrizted, és nem féltégla van a csomagban. Amelyik eladó meg nem hajlandó a terméket küldeni amíg nem küldöd a pénzt, nos akkor biztos lehetsz benne hogy a termék nem is létezik.

Azért tudnak jól megélni a vaterás/jofogasos csalók mert mindig van olyan barom aki előre küldi a pénzt.

2016. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13%

Az előző válaszadó jól írta - amíg nincs ott a termék a kezedben, ne fizesd ki!


Majd kapsz egy szép nagy piros féltéglát szépen becsomagolva.


Boltba se úgy mész, hogy kiborítod a tárcát tartalmát a pénztárnál oszt utána mész be, reméled hogy kapható az amit keresel és nem vágnak át.


Aki meg olyan hülye hogy előre utal egy vadidegennek, az csinálja csak, meg kell élniük a csalóknak is valakikből...


Az 5. és a 6. vérkretén idiótáknak meg én is nyomtam mínuszt.

2018. jan. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Ebayen úgymond előre fizetsz, de ha nem vagy elégedett a termékkel vagy nem kapod meg, akkor reklamálni kell és a szabályok a vásárlókat védik. Vettem már ott gagyi terméket, ami azonnal kettétört, írtam az eladónak fotókkal, és azonnal kárpótolt. Máskor nem jött meg egy termék (nem biztos, hogy az eladó hibájából), írtam nrki, nem reagált, írtam az eBaynek és 1 napon belül vissza is követelte a pénzemet az eladótól. A kis kínai eladók be vannak tojva a negatív értékelésektől, ezért mindent megtesznek, hogy elégedett legyél.
2018. jan. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
5%

ehe, teljesen igaza van az 52%-osnak!

napi szintűek az ilyen átbszások hogy előre fizetsz valamiért aztán lelépnek a zsozsóval, te meg szaladgálhatsz a bíróságra, a policájok magasról leszarják, inkább a BKK-bérlet sebezhetőségére figyelmeztető kiskamaszokat hajkurásszák...

különösen a Vaterára jellemző hogy hagyják a csalókat vígan tobzódni, amíg megkapja az oldal a jutalékát, leszarja, hogy kitől-mitől érkezik, és ki hogyan vágott át kit...a pénznek nincs szaga.

ha fel akarnának lépni a csalók ellen, egy sima bankszámla alapú tiltással megoldható lenne a dolog, de úgy tűnik, a havi félmilliót zsebrevágó programozónak nem jut eszébe az, ami nekem.

érdekes dolgok ám ezek...

Ebay-on a csalók pont azokat szeretik kiszemelni akik más országból vásárolnak, pont mert kívül esik a magyar törvényhozás keretein, az Interpol is ugyanúgy leszarja az ilyen piti kis internetbűnözőket, ha pedig le is tiltják az Ebayról, tíz perc alatt visszaregisztrál más e-maillel...óvodás trükk.

általában nem a kis értékű árukkal vágnak át, azoknál kicsi a kockázat...nem a papírzsebkendő vásárlásnál csapnak be, hanem a plazmatévével.

a paypal-t idekeverni meg merő csúsztatás mert az nem adásvételi oldal.

ennek ellenére minden évben van jópár száz idióta aki mindenért előre fizet aztán meg ajvékol hogy átvágták...welcome to the internet.

valamiért nem csodálom hogy ezeket aztán kollektívan kiröhögik még a jogifórumon is.

2018. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Előre egy forintot se szabad fizetni! Majd akkor, amikor kihozta a futár a terméket, megnézted, sérülésmentes, és működik is, na majd akkor! Máskülönben úgy átráznak, hogy arról koldulsz.

Rengeteg csaló van minden országban, de főleg USA-ban, Kínában meg Oroszországban, akik abból élnek, hogy fiktív termékeket "adnak el", beszedik az előre küldött pénzeket és lelépnek. Kb. minden hétre jut egy ilyen hír, csak a rendőrök ezzel se foglalkoznak. A legtöbb ilyen országgal nincs is kiadatási egyezményünk, szóval még ha meg is találják az illetőt, és rá tudnak bizonyítani bármit is, akkor se lesz semmi a dologból.

Soha nem szabad előre fizetni!!!

Az egész egy bazinagy szerencsejáték, a gyanúsan olcsó holmiktól menekülni kell, mert az 100% hogy átverés.


"Mondjuk ebayen mindig előre fizetünk."


Na az ilyenekből élnek meg a csalók.


"Ha valami nem jön össze, nem kapod meg a terméket vagy összetört vagy akármi, akkor a paypal visszaadja a pénzed"


Hogy adja vissza? Mire rájössz, hogy átvágtak, a csaló már rég leszedte paypalról a pénzed, és el is költötte vagy ötvenszer. Ha nagyon nagy szerencséd van, TALÁN esetleg kártalanítanak.


"Na látod első, ezért nem postázok utánvéttel!"


Tényleg, inkább előre fizetsz, oszt amikor egy hónap múlva se jön meg az árud, a zsaruk meg szarnak a fejedre, jó hangosan ajvékolsz.


"Annyira kretén vagy, legalább ne hirdetnéd. Mit tud feltörni egy bankszámlaszámon?"


Szerinted egy profi hackernek mennyi időbe telik a bankszámlaszámodból megszerezni a belépési adataidat? Pláne hogy ma már minden szart felraknak a Failbookra? Egy órába se, hülyegyerek.


"IT szakemberként én nem tudnám, de te biztosan ismersz legalább 5 koreai hackert, aki feltörte a szomszéd néni iwiw fiókját még a szocializmusban."


Ja értem, tehát te nem tudod megcsinálni IT szakemberként (muhahahaha), tehát biztos senki nem tudja.


[link]


Képzeld, én se úsztam még egy medencében rozmárokkal, mégse tagadom a létüket.


"A boltban sem eszed meg először a kenyeret és utána fizeted ki."


A boltban előbb leveszed a polcról a kenyeret, kisapám, utána fizetsz!


"Az látszik, hogy nincs tapasztalatod. Te tipikusan az az ember vagy, aki azt hiszi, hogy a bankkártyán van a pénze."


Lehet hogy nem ott van az ember pénze, csak épp minden adatod, ami ahhoz kell, hogy hozzáférjenek a pénzedhez. Szerinted miért klónozzák a bűnözők a bankkártyákat? Gondolkozz el egy kicsit. Kaptad a piros kezet.


"Nálad nem nehéz jobban tudni. Totál buta vagy, bocsi. "


Nyet, pajtikám, itt csak te vagy ostoba, bugyuta.


"Csak nem értem akkor minek nyilatkozol, amikor láthatóan az életben nem használtad még az ebayt, ráadásul a bankszámlákkal kapcsolatban is bődületes marhaságokat hordasz össze."


Ja, tehát akit még nem vertek át online vásárlásnál, az nem nyilatkozhat!

Akinek még nem törték fel a bankszámláját, az nem nyilatkozhat!

Ilyen szintű kreténségeket az MLM-huszárok szoktak mantrázni...nem vagy benne, nem tudsz róla semmit, ne szidjad, ez igenis az évszázad üzletmodellje, aki ellenzi az mind csúnya-búnya szkeptikás meg MLMhater...

Én napi szinten olvasom a külföldi hírodalakat, kishaver, és nem telik el hét, hogy ne vernének át valakit, aki neten vásárol, vagy ne fértek volna hozzá valakinek a bankszámlájához, pedig "csak" a számát adta meg...hogy te idióta vagy, és tele vagy személyes kétellyel, az a te bajod, nem a miénk. A piros kezet pedig kaptad te is.


"Tipikus buta magyar mentalitas: "Nincs személyes tapasztalatom" de majd en megmondom a tuttit.... szanalmas de kozben vicces is! "


Mert neked van, hülyegyerek?

Olyan szintű emeletes marhaságokat hordasz össze, hogy rossz nézni is. Akinek nem egyezik a nézőpontja a tiéddel, az buta magyar mentalitású... :D szánalmas vagy.

Véletlenül nem MLM-bizniszben nyomulsz? Ott szoktak tobzódni a hozzád hasonló elmebetegek.

Te is megkaptad a piros kezet.


"szerintem te nem tudod mi a phising mert ha tudnad nem fosnal tőle :)"


Le sem tudod írni helyesen, de már játszod itt a nagy mindenttüdőt :D

Ahogy írták, a "phishing" adathalászatot jelent. Van róla fogalmad, évente hány milliárd dolláros kárt okoz? Naná hogy nincs.


"A pontozas 7 éve hidegen hagy, pontozz ahogy tetszik. Senki pontszama nem erdekel, a sajatom sem. :)"


Kiváló, akkor kaptad a piros kezet tőlem is a baromságaidra.


"te magad írtad le, hogy még nem rendeltél eBay-ről. Akkor minek írsz? Nyilván a kérdező olyan válaszolók válaszára kíváncsi, akiknek már volt dolguk az eBay-jel."


1: A kérdező sehol nem írta, hogy csak azok írjanak, akik már rendeltek eBay-ról bármit is.

2: Csipkebokor vessző

3: Én azért írok, mert jobb más kárán tanulni, mint a sajátján.


"Te meg csak osztogatod a hülye tanácsaidat, közben azt sem tudod, hogy működik az oldal."


Teneked sincs semmi fogalmad az internetes csalásokról, ennek ellenére mégis jártatod itt a pofád. Hányszor is vágtak át eBay-en? Egyszer se? Akkor honnan tudhatnád, hogy megy ez, észvitéz?

Szépen beleestél a magad ásta logikai csapdába!


"eBayről NEM LEHET UTÁNVÉTTEL RENDELNI! "


Na ennyire ismered ezeket az oldalakat :D itt a másik mindenttüdő! De szeretem az ilyeneket!


"Ráadásul tényleg a másik két dolog is hülyeség volt, felesleges ilyenekkel ijesztgetni a kérdezőt "


Neked minden "hülyeség" ami nem fér bele a minimális élettapasztalatodba. De nem baj, a csalóknak is meg kell élniük valakikből, igaz-e? Ment a piros kéz neked is.


Jöhet a lepontozás, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogjátok még saját magatoknak se, mert az ugye derogál.

2019. szept. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!