Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen módon hasznosítható...

Milyen módon hasznosítható egy építési telek abban a pár évben, amíg üresen áll? Hogyan termelhetne addig is egy kis pénzt?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hol van. Tömegközlekedési csomópont környékén pl. lehetne belőle csinálni olcsó parkolót.
2015. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bob the builder ***** válasza:

Kérdés hol van.

Ha lakot helyen lehet rajta fizetős parkoló.

Ha szép a környék lehet rajta sátorhelyeket kiadni.

Veszel rá néhány szállító konténert és tárol helynek használod amit kiadsz.

Ezek csak tippek mert nem tudom hol van.

2015. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Budapest külvárosi részén, családi házak között van. Minden eddig felsorolt ötlet jó, és köszönöm szépen őket! Konkrétan itt a parkoló nem olyan nyerő dolog, de akármelyik ötlet adhat egy jobbat. Pl. pár lemezgarázst fel lehetne állítani, és a szomszédos lakók lehet kivennék raktárnak, garázsnak, tárolónak.
2015. júl. 12. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Parkoló csak elsőre hangzik jól, nem olyan egyszerű ez.

A belvárosban megérheti, de családi házas környezetben nem. MERT: bevételed van belőle, azaz adóznod kell, bejelentett tevékenységhez ki kell váltanod a vállalkozóit, és ha olyan adózást választasz, hogy bevételtől függetlenül ugyanannyit fizetsz be mindig a nav-nak, az sem biztos, hogy visszajön.

külvárosi részen 2-300 ft-os díjjal számolva jó sok kocsinak vagy jó sok ideig kéne ott parkolnia, hogy kiadja az adódat és még nyereség is maradjon.

ha meg nem bejelentve tervezed, tuti a nyakadra küldenek majd valakit, mert lenne ott olyan forgalom, zaj, por, ami addig nem volt, és ezt nem mindenki szereti, valaki felnyomna. ha meg jó környék, tuti lakik a közelben egy képviselő vagy polgármester, vagy ezek rokana, ismerőse, pikk-pakk kiderül, hogy te ott feketén bizniszelsz.


következő: konténerek. valaki nézi a raktárháborúkat, úgy sejtem.....

de amúgy vicces. nézd, nem akarok senkit megbántani, de családi házas környezetben senki nem fog kifizetni azért tízezreket, hogy ott tárolja a lomját. ilyen helyen, ha szétnézek (én is itt lakom), minden háznál van sufni, melléképület, nyári konyha, garázs, ki minek nevezi. ha meg mások máshonnan visznek oda holmit, mert mondjuk hirdetsz: belegondoltál, hogy mennyi pénz venni, vagy akár csak bérelni ilyen konténereket 1-2 évre?

építkezésekre szoktak ilyet venni, hát hidd el, nem havi 5000 ft! ha több ilyenben gondolkodsz, az több százezres, de több év alatt akár milliós tétel is lehet, és megoint ott tartunk, hogy ez nem jön vissza. ja, és megint csak vállalkozói engedély-köteles tevékenység, amiről neked számlát kéne adnod.


ha nem gpondolkodsz ilyen nagyban, akkor kb azt tudom elképzelni, hogy a környékbelieket körbejárod, hogy gazdálkodásra felajánl a földet. de ebből csak néhány tízezred lesz. akinek nincs annyi területe, hogy krumplit/kukoricát ültessne, mert ezeknek hely kell, az kifizethet érte valamennyit. nem tudom, hány m2, de max. 100 ezret fizetnék ilyen célra.

bár épp itt olvastam, hogy 100 m2-en megterem 40 ezer forintnyi krumpli, akkor ha neked van 1000 m2-ed, valaki kihozhat belőle 400 ezret, de neki is csak akkor éri meg, ha ennek töredékét fizeti ki bérleti díjként.

na ilyenért már nem hiszem, hogy feljelentenek, mert itt még hihető, hogy te magad vagy a család műveli a földet. ráadásul ez senkinek sem szúrja a szemét.

egy parkolónál már nem nyögheted be, hogy az mind a haverok kocsija, és ingyen parkolnak ott.

2015. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem írtam az előbb a sátorhelyekről. Ti átgondoljátok, mielőtt leírtok valamit? Tudom, hogy le leszek pontozva, vállalom. De akkor is...

Egy sátrazás nem annyi, hogy leütöm a sátrat valahol és kész! Már ha fizetek érte...

ha rendesen ilyen helyet akarna kialakítani valaki, arra kőkemény engedélyeztetési eljárást kellene kezdeményeznie. és jó eséllyel nem kapná meg. lakott területen, házak között... ráadásul nagyon nagy költsége lenne, mert vizet mindenképp kell bevezetnie, esetleg nóha nagyobb a telek, világítást is. mosdót, egészségügyi helyiséget 100%, anélkül semmi nem működhet. többe kerülne, mint amennyit valaha visszahoz. és megint ott tartunk, hogy ha feketén csinálja, 1 nap után feljelentik. (én magam még sosem jelentettem fel senkit, de ha a szomszéd telken hirtelen megjelenne 10 sátoros idegen, és itt dorbázolnának, azért utánaérdeklődnék, hogy mizu. lehet ez még egy hét után hülyeség, de amikor minden héten újabb idegenek jönnek, na azok már tuti nem a távol lakó uncsitesók... újra csak zajjal, szeméttel járó tevékenység. idegenforgalom, mond ez nektek valamit???

Csupa-csupa nagyon drága és hoszú engedélyeztetési folyamatot javasoltok szegény kérdezőnek, VAGY csupa-csupa törvénytelenségre akarjátok rávenni. aztán meg kapja a navtól a büntetéseket, meg járhat kihallgatásra.

2015. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bob the builder ***** válasza:

Én nem haragaszom nyugi. Ő ötleteket kért én meg adtam párat. A törvényi részeknél igazad van, de én nem bátorítottam, semmire csak leírtam ami eszembe jutott.

Ha már gazdálkodás fel is lehet osztani parcellákra és kiadni mint kiskert.

2015. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!