Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2007. 01. 01-től táppénzen...

2007. 01. 01-től táppénzen voltam 2007. 06. 01-ig, ugyanis ekkor megszületett az első kisbabám.2007. 07 hóval nem hosszabbították meg a szerződésemet.2009. márciusra várom a második babát. Igénybe vehetem a tgyást és a gyedet?

Figyelt kérdés
2008. szept. 4. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
2008-ban mit csináltál? Jelenleg mit kapsz, GYES-t? Kevés az info, írd még meg ezeket!
2008. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2008-ban gyedet kaptam, ez pedig 2009. 06 hóban lejár.
2008. szept. 5. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát GYED-en leszel akkor is amikor szülsz. Ugyanannyi ellátást fogsz kapni pénzben és ugyanúgy indul a TGYS és GYED, majd a GYES.Csatolom a jogszabályt, hogy ki kaphat TGYS-t:


A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:


· a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának idejét,


· a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét.


· a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.



Üdv

2008. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet. Jó, hogy még vannak rendes emberek. Köszi.
2008. szept. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!