Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék úgy fél mondani...

Hogyan tudnék úgy fél mondani hogy holnap (vasárnap) ne kelljen már mennem dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Diák vágok de nyárra vállaltam egy munkát rendes bejelentett állásként egy vállalkozónál. Több bolt van a tulajdonában, a Balaton déli részén amihez tartozik egy strand cikk árus rész is a bolt előtt, ahol én dolgozom . Napi 12 óra munka de van egy váltó társam aki miatt minden másnapom szabad. Vasárnap is kell jönni dolgozni ha úgy jön ki. Úgy van, hogy minimál berben van be jelentve de a túlóra az 600 Ft óránként. A váltótársam nyaralni ment úgyhogy el kellett vállalnom, hogy helyette is jövök mindennap. Ez volt már 2 és fél hete, azóta mindennap jövök 8-tól 8ig, vasárnap is. Szabadnapot nem kapok, múltkor volt egy sürgős dolgom amit el kellett intéznem délután így mondtam nekik, hogy nem tudok lenni, el kérném magam. Fel háborodva meg adták, de másnap már hallottam hogy ha vissza jön a másik srác ki akarnak rúgni és majd valahogy felváltva lesznek helyettem. Ezen nagyon fel háborodtam és így már nem akarok itt maradni. Holnap vasárnap jön a család alapból hozzánk a születésnapom miatt, így ezért se szeretnék maradni, nincs időm semmire mert nem kaptam már szabadnapot lassan 3 hete, csak abból áll a napom hogy felkelek jövök munka haza alvás és ők vannak fel háborodva ha ezzel problémám van. Nem értek hozzá de ez alapból nem is törvényes szerintem, a beosztás is kamu, valami lapon van vezetve úgy hogy a munkaügyisek ne tudjanak bele kötni, de közben egy külön füzetbe kell vezetni mettől meddig voltunk. Szóval szeretnék fel mondani de nem tudom hogyan is kell intézni pontosan, valamint nem szeretném hogy át verjenek és ne fizessenek ki rendesen. Köszi a válaszokat

2015. júl. 25. 10:56
 1/2 schocko ***** válasza:
Keresel egy orvost, kiíratod magad holnapra, s felmondasz később...
2015. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel fogalmunk nincs, hogy a munkaszerződésed erre a kis időre miről szól, ezért nem tudunk érdemben mondani semmit. Az egész munka törvénykönyvét pedig nem akarjuk ide leírni. :)


Milyen a szerződésed? Gondolom, határozott időre szóló, de meddig? Van-e próbaidő kikötve. Ha igen, még "beleférsz"? Szerepel-e benne valamilyen korlátozás? stb.

Ha valaki felmond, alapból van felmondási idő, amit köteles letölteni. De próbaidő alatt például nem.

Ezekhez tudni kellene, hogy mi áll a szerződésben...


Az előttem hozzászóló javaslata egy "kiskapu". Ha meg tudod lépni, akkor tedd meg! Mi mást mondjak???

2015. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!