Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletet szeretném felmondan...

Albérletet szeretném felmondani, mivel közölte a bérbeadó, hogy szeptembertől megemeli a díjat. Határozott idejű szerződésem van. Ami 2015. 02. 01-2016. 01.31-ig szól és a bérleti díjnak is 60 ezer van írva. Kiköltözhetek?

Figyelt kérdés

Ez ugye a részéről szerződés szegés... de mivel én határozott időre vagyok ezért csak "rendkívüli felmondással" lehet felmondanom, úgy , hogy a kaukciót is visszakapjam és ne kelljen a többi hónapot kifizetnem. Ez elég indok egy rendkívüli felmondásnak?

köszönöm előre is!



2015. júl. 29. 08:05
 1/8 A kérdező kommentje:
70 ezerre emeli.
2015. júl. 29. 08:06
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tartalmaz a szerződés a díjmódosítási feltételeke vonatkozóan. Ha nem szerepel benne, hogy mikor és milyen mértékben emelheti/vagy csökkentheti (ha pl. inflációshoz igazodik és az mínuszos, mint volt idén is)a díjat, akkor valóban szerződésszegés, amire hivatkozva rendkívülivel felmondhatod.


További kérdés, hogy rendkívüli felmondás esetére mennyi időt szabtatok meg és milyen feltételeket, mert arra az időszakra tarthat még (törthavi) igényt + az eredeti állapot visszaállítási kötelezettségét, amit könnyen történhet a kaucióból történő levonással.

2015. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szerepel a díjemelésről semmi a szerződésben.

És az sincs benne, hogy a határozottnál mennyi időt ad. Csak a határozatlannál ír 1 hónapot.

2015. júl. 29. 08:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kitétel a szerződésben a bérleti díj változtatására vonatkozóan akkor az a jogi tényállás, hogy meg sem emelheti a bérleti díjat 2016- 01. 31-ig a főbérlő! Hiszen szerződést kötöttetek!


Ha nagyon kukacoskodni akarnék azt mondanám, hogy jan 31-ig simán ott tudnál lakni, átutalod neki minden hónapban a 60e-t és ki sem tudna rakni a lakásból...


Persze nyilván nem ez a cél. Mivel a főbérlő akar szerződést módosítani - amire csak közös megegyezéssel van lehetősége - így te nyugodtan mondhatod, hogy:


1., Elfogadod

2., Nem fogadod el és továbbra is ott laksz jan 31-ig

3., Nem fogadod el és x időpontra (te szabod meg, hiszen megteheted) kiköltözöl, kéred vissza a K-t és agyő.

2015. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Köszönöm :)
2015. júl. 29. 08:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Fel ne mondd! Ha a szerződésben nincs emelés akkor nem emelheti amíg a szerződés le nem jár.
2015. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Budapesten van az albi?

Vigyázz, mert eszméletlenül nehéz újat találni, illetve messze irreális áron adnak ki manapság. Én is megpróbálnám, hogy nem emeljen, ha már határozott az időtartam, de nagyon nem pattognék.

2015. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Újat már találtam le is van foglalva szeptemberre :)

Ez amúgy se volt valami jó, és az állapotához képest így is drága volt.. (Debrecen)

2015. júl. 29. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!