Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Western Union internetes...

A Western Union internetes oldalán hogy működik az átutalás?

Figyelt kérdés

www2.westernunion.com - erre az oldalra gondolok (remélem ez a jó oldal, mert az ingyenes regizés után amit kaptam emailt, abban csak "westernunion" volt írva az elején, mintha csakis ők lehetnének azok)

Na szóval, WU-n keresztül kell küldenem 72$-t (külföldre, meg is adtak hozzá adatokat), mert ennyibe kerül vmi "DHL-es szállítási költség". Nagyon fontos (meg A.S.A.P. meg S.O.S meg minden ehhez hasonló), hogy tudjam hogyan kell, hogy az említett összeg odaérjen, ugyanis a dolog legkomolyabb része az, hogy mit fognak nekem szállítani (senki se azért fizetne 20ezerFt körüli száll.kts-et, hogy csak egy árut kapjon; külföldre én még nem küldtem semmit, sima postán se, de belföldön maximum is csak párszázas a postaköltség)... Egy szépösszegű "Certified Bank Cheque"-et fogok kapni, amit hamarosan útjára indítanának, és miután átvettem és találok egy jó bankot amelyik foglalkozna is az ügyemmel, akkor végre lesz igazi pénzem (amellyel ha már úgyis megdobott a küldő fél, ne bukjam el csak mert -egy ehhez képest $z@ros összeget- nem tudnék elküldeni)...



2015. aug. 2. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

NE!!!! Eszedbe ne jusson semmifele WU-n keresztuli penzkuldest inditani, soha semmilyen csekket nem fogsz kapni! Ez egy jol ismert atveresi forma, ugynevezett nigeriai csalas. Oriasi osszeg, orokseg, elrejtett vagyon igeretevel mindenfele mondvacsinalt koltsegekre, ugyvedi dijakra, kenopenzekre hivatkozva milliokat csalnak ki hiszekeny emberekbol.


[link]

[link]

2015. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
lol
2015. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
áá nem bírom.. ez most csak egy vicc, ugye? xd
2015. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Döbbenet, hogy még mindig be lehet húzni embereket a csőbe a nigériai módszerrel.
2015. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A másik ország nem Nigéria... Amúgy még hallottam is az ún. "nigériai csalás"-ról, olvastam róla különböző oldalakon is (picit más volt egyenként a sztorija), ahol leírták azt, hogy az áldozatot mivel etették, kitől kinek miért kellett elvben nagy pénzt küldeni... - hát egyrészt az esetem sztorija is annyira tökmás, amiről eddig a világ nem hallott, másrészt pedig előtte senki se kért tőlem olyasmit, hogy "utaztassak" pénzt (vagyis hogy elküldenem kéne egy nagyobb összeget, de én is kapok érte nem elhanyagolható "fizetséget"), hát nekem eddig semmit se kellett fizetnem (és a 72dodón kívül most se kérnek semmi mást), csupán annyival indult a közelmúltban a dolog, hogy XY-tól kaptam egy emailt (ami még csak nem is volt levélszemét), hogy küldi nekem az említett csekket (azelőtt is leveleztem már az illető francia hölggyel, de a most említett levélben említette először a csekket), amihez nekem azt kell tenni, hogy XY ügyvédjével lépjek kapcsolatba (egy másik email címre írjak), ezt is már megtettem, oda-vissza ment már pár levél, amiben a csekk tőle-nekem jutásának módját konzultáltuk meg, és csak tegnap este, a legutóbbi levelében írta, hogy WU-n keresztül (a megfelelő címre) küldjem a 72dodót mint szállítási kts-et...
2015. aug. 2. 17:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Szép hosszú magyarázat, de ettől még ostoba vagy. Bocs, nem ítélkezem elsőre, de te ragaszkodsz az álláspontodhoz.
2015. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
MÉG VALAMI: még ha ez az egész ügy egy hatalmas kamu is, ettől függetlenül még -elvileg- gyk-n előrébb való maga a Kérdés (aminek csupán a még egyértelműbbé tételére szolgál a Kifejtés), pusztán a kérdéssorba csak azt írtam, hogy "...hogy működik?" => attól, hogy ez lehet átcs_eszés, még előfordulhat, hogy általam ismert személynek küldök ugyanezen a módon pénzt, így legalább azt leírhatnátok nyugodtan, hogy hogyan működik... thx
2015. aug. 2. 17:49
 8/14 A kérdező kommentje:
"Szép hosszú magyarázat, de ettől még ostoba vagy. Bocs, nem ítélkezem elsőre, de te ragaszkodsz az álláspontodhoz." csak részben igaz a ragaszkodás, de nem simán megmagyarázásért koptatom az ujjaim a billentyűzeten... azért írtam csak le a "magyarázatot(?)", mert az első nem ismerhette előre, amit csak utána "magyaráztam"... tehát csak tisztázás volt a célja, nem további blablabla
2015. aug. 2. 17:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Draga baratom (#1 vagyok), az elso 2 mondat utan teljesen tisztava valt, hogy teged beetettek, es meg most is, a magyarazatok, azonos esetek linkelese utan is ott motoszkal benned, hogy 'de hatha megis igaz'. Probalhatod menteni a menthetetlent, hogy te nem is emiatt akartad kerdezni, meg kulonben is ez nem ugyanaz, de ettol meg a valosag nem valtozik meg.


Ismerosok nem kuldenek WU-n keresztul semmit, hacsak nincs valami titkolnivalojuk vagy epp olyan orszagba kell kuldeni, ahol nincs normalis ATM-rendszer vagy epp rettenetesen draga az utalas.


De vegul is, hajtogasd csak, hatha megis igaz, hogy NEKED akarnak tobbszazmillio eurot adni, csak ugy, mert olyan szimpi vagy...

2015. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké kedves Első (és 9. is), elhiszem amit írsz, csak azt javítom h nem többszázmilla (még forintba se ekkora szám), illetve akkor jó, ezért kérdeztem... és ezek szerint ha egyszer tényleg WU-n utalnék úgy, hogy tiszta az illető dolog, akkor kénytelen leszek egy új kérdést kiírni, mert itt nem tudtam meg.
2015. aug. 2. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!