Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van ekkora kiárúsítás...

Miért van ekkora kiárúsítás egyes üzletekben időről időre? Link lenn. -40-50-60% rengeteg termékre.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Felmerült bennem,hogy talán túl régóta állnak raktáron,és elöregedtek az anyagok.


Vagy talán több vásárlót várnak,ami a nagyobb árueladás révén még nagyobb bevéltelt jelent?


Aki érthozzá kérem magyarázza el miért van ekkora akció egyes üzletekben. Mennyiért szerzik be ezek termékeiket,ha ilyen "alacsony" áron is képesek eladni?

Esetleg már túl vannak a nullszaldón a magas árakal való értékesítésekkel és most megszabadulnak a maradéktól beszrzési áron,ami már csak profitott termel?



2015. aug. 4. 05:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Az íráshibákér és a fogalmazásért bocsi. Nem figyeltem.


A kérdésem azért tettem fel,mert most szeretnék bevásárolni sportfelszereléseket,és megleptek ezek a leárazások. Feleannyiból kijövök,mint terveztem. Most mindent megvehetek,amit akartam és egyszerre!

Viszont nem bánom e meg minőségileg?

2015. aug. 4. 05:10
 2/9 A kérdező kommentje:

Most nézem másik oldalon,hogy ott még a leárazottnál is olcsóbb,de nincs akcióban. Szó parasztvakítás a leárazás az amúgy is túlárazott termékeknél.


[link]


[link]

2015. aug. 4. 05:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön az új áru, kiszórják a régit. Ezért van.
2015. aug. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legdrágább termék nekik az, amit nem adnak el és a raktáron rohad. Még talán valami külön adó is van a raktárkészletre (ebben nem vagyok biztos, régebben olvastam valami hasonlót).


Szóval gyorsan megpróbálják eladni a régit, mielőtt bejön az új kollekció.

2015. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen, szóval _számukra_ az kerül a legtöbbe, amit tárolni kell, így inkább akcióznak, hogy ne maradjon rajtuk.
2015. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kamuznak, hogy növeljék a vásárlási kedvet. Ráadásul ez kb mind sportsdirectes termék.
2015. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a linkeket, de sok helyen úgy verik át a vásárlókat, hogy X% akció, közben meg még drágább is mint a konkurens boltban...

Először keresd más boltokban is a termékeket és hasonlítsd össze.


Amúgy meg a raktáron régóta rohadó cucc csak kiadást jelent, jobban járnak ha haszon nélkül vagy alatti akár elpasszolják, minthogy ott legyen még egy évig...

2015. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Összehasonlítottam egy fotball cipőt két boltban.


78k-ról 18K forintra.

[link]


65k-ról 12K forintra.

[link]


Az jött ki az előző hozzászólásaitokból,és a linkeimből,hogy az Activestyles drágább bolt a többinél,és kisebb akciót ad termékeire. A ruhaiparban az újítások évente jönnek nemde? Akk még csak nem annyira öregek a cuccok. De megnézem majd kb mikor adták ki,és kb meddig használhatóak nyugodtan anyagelöregedésre tekintet nélkül.

Akk érdemes most bevásárolni,és jobban szétnézni a boltokban.

Köszi a válaszokat megint!


Sportcipőket keresek inkább,és nedvességelvezető ruhákat. Előző télen,és hidegebb időkben megszívtama pamutruhában edzéssel. Most nem kívánom.


Gondolom most már minden sport üzlet az új kollekciókat várja,ha ennyire megy a kiárusítás.

2015. aug. 5. 00:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Mégis mi baj lenne a néhány évvel ezelőtti termékekkel? Attól lesz újabb, hogy fehér csík helyett kék lesz rajta ebben az évben?

Hidd el, hogy ha valós újításokat keresel, az nem ezen az árszinten található.

2015. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!