Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apósom vajon mikor kapja meg...

Apósom vajon mikor kapja meg az elmaradt nyugdíját?

Figyelt kérdés
Május elején lett beadva az öregségi nyugdíj iránti kérelme. Akkor töltötte be a 62 és fél évet. Többszöri telefonálgatás után múlt hét szerdán fel lett adva a megállapító határozata,ezt pénteken meg is kapta. Aznap telefonon azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a levéllel együtt a pénz elutalása is megtörtént. Postai úton kérte. Van rá esély, hogy ma megkapja? Nem türelmetlen, csak május óta nem kap semmit szinte és így elég nehéz neki. Köszönöm a segítséget!

2015. aug. 4. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Türelem-sajno akár 1/4 évet is csúsznak, előleget kérhetsz, kapsz is ~100 ezret.
2015. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Huha....az nem lenne jó... Az ugyintéző azt mondta, hogy 15 napon belül meg kell kapja a határozatot és a pénzt is. A határozatot, mint írtam, pénteken megkapta. Rokkant nyugdíjat kapott eddig, havi 30.000 Ft-ot (ami nagyon kevés a megélhetéshez, mellette napszámba is jár). Május 5.-vel állapították meg a jogosultságot, 150.000 Ft jár neki visszamenőleg. Ezért lenne jó, ha megkapná. Mi segítettük eddig, amiben tudtuk, de a mi lehetőségeink is korlátozva vannak sajnos.
2015. aug. 4. 10:48
 3/9 anonim válasza:
Azért ez már mekkora szemétség? Mikor én lettem nyugdíjas, "csak" 2 hónapot kellett várnom, de mondjuk 2 hónap pont az, az idő, hogy kikötik a villanyt. És a havi 30-ból piszok nehéz félre tenni úgy, hogy majd egyszer visszamenőleg kifizetik.
2015. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyóssomnak márciusban lett megigényelve,azóta nem történik semmi :S
2015. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos-szemetek-saját tapasztalatom! 1 voltam.
2015. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez a mi legnagyobb problémánk is. Segìtjük, amiben csak tudjuk, mind anyagilag, mind akár csak azzal, hogy minden nap viszek neki ebédet. Egyedül él, 30 ezerből kifizeti a rezsit és oda is van. Nekünk is van egy 20 hónapos gyermekünk, párom dolgozik, én eddig gyesen voltam. Szeptemberrel megy a kicsi bölcsibe, akkor én is el tudok helyezkedni, addig meg csak kihúzzuk valahogy, ha május óta megoldottunk mindent közösen. Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Jah nem kapta meg ma sem :/
2015. aug. 4. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
kitartás-türelem,és ne legyen igazam-talán holnap-7en visz a postás...
2015. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ismét telefonáltam, ezúttal a saját ügyintézőnkkel sikerült beszélnem. Tájékoztatott, hogy még kapnia kell egy elszámoló határozatot, illetve a rokkantsági megazűnéséről is. Utóbbit ma megkapta. Jövő hétre kb megjön az elszámolás, onnan még egy-két nap, hogy megkapja a különbözetet. Ez a mai magyar bürokrácia. Éljen meg az ember, ahogy akar, tesznek rá nagy ívben. Ja és a legviccesebb az egészben, hogy rendes nyugdíjat majd talán szeptemberben fog kapni először. :(
2015. aug. 5. 10:24
 9/9 anonim ***** válasza:
hmmmm-nem számi egy ember élete..."magyarország, így szeretlek"brrr az Ő zsebük tele legyen...
2015. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!