Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyesek milyen felindulásból...

Egyesek milyen felindulásból kötnek kizárólagos szerződést ingatlanosokkal?

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Talán mert nem akarnak foglalkozni az eladással, és ugyanazt az igatlant 15 másik iroda kínálatában is látni a netes oldalakon. Semmivel nem adják el előbb lakást, csak mert 10-en hirdetik ugyanazt. Az is lehet külföldön lakik, és nem akarja, hogy a lakáshoz 10 irodának kulcsa legyen, akik rendszeresen idegeneket engednek be.
2015. aug. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%

Áh, az első megválaszolta a kérdést, csak nem úgy, ahogy azt gondolta :)


A kizárólagos szerződés csak az ingatlanirodának éri meg. Be van biztosítva általa a jutalék.

Innentől két bevált módszerük van: vagy leszarják az egészet, ha valaki véletlenül elviszi, lesz pénz, vagy minél nyomottabb áron, minnél kisebb erőfeszítéssel szabadulnak meg az egésztől, hogy meglegyen a bevétel végre.

Nem is értem a logikát, a kizárólagos szerződés valami csodafegyver, ami megvéd attól, hogy az ingatlan teljesen magától felbukkanjon 15 másik iroda kínálatában? :) Esetleg arra jó, hogy 10 másik iroda ne lopja el a kulcsot?

Úgy gondolja a balek - elnézést, ügyfél, hogy akkor majd nem zaklatják más ingatlanosok telefonon? Szép álom :D


Kizárólagos nélkül sem muszáj igent mondani minden irodának, és akkor nem fognak 10-15 különböző helyen foglalkozni vele.

Kizárólagossal viszont, ha megjelenik valaki, aki irodán kívül venné meg dupla áron az ingatlant, akkor nagyon, de nagyon megszívtad.

Abban az esetben is, ha rájössz, hogy az iroda az életben nem fogja eladni a házad, vagy talász utólag egy kedvezőbb jutalákkal dolgozót.

2015. aug. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
74%

Hozzátenném, amit kihagytam: a kizárólagossal már csak azért is tökön szúrod magad, mert kizárod magad a versenyhelyzetből.

Onnantól az iroda konkrétan azt csinál, amit akar.

Ha a végtelenségig ül tétlenül az általa nevetségesen túlárazott házadon, akkor sem lehet kifogásod ellene, holott lehet, hogy a szomszéd irodában a maguk kis jutalékáért már rég eladták volna.

2015. aug. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán felraktam a netre az eladó lakást, első nap 20-an jelentkeztek. Azon héten kifizette már egy család a foglalót, teljesen kifizették a lakást 2 hónapon belül.
2015. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Eleve balek, aki irodával hirdeti a saját ingatlanját...
2015. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig egy ingatlant sem irodán keresztül vettünk, hanem magánszemélyektől közvetlenül. Próbálkozások ugyan voltak de az első kettő megtekintés után a többit már feladtuk és az irodásdit is, az elavult információk, megbízott bemutató személynél a kulcs, aki nem jelenik, vagy épp a ház fél oldala már nincs meg évek óta, amiről az irodából vidékre ki sem ment az ügynök, megnézni...


De ez a cikk tényleg jól jellemzi a helyzetet:-)


index.hu/gazdasag/2015/07/29/ingatlankozvetito

2015. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is csak magánszemélytől mernék lakást venni.

Aki ingatlanosra bízza mert saját maga nem tudja felrakni az ingatlan.com-ra attól mit várjak később az ügyintézésnél?

Albérletet vettem ki egyedül ingatlanoson keresztül, de azt is csak úgy, hogy jelen volt a tulaj a szerződésénél és hármasban beszéltük meg a helyzetet. Milliós összeggel nem mernék játszani.

2015. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja meg a kedvencem h odaírom a hirdetés első sorába nagy betűkkel, hogy ingatlanosok kíméljenek.

Erre hívnak sorban, h ja bocs nem látták... Nos ki kötne egy olyan emberrel szerződést aki olvasni és szöveget értelmezni sem tud?

2015. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!