Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézni szeretnék, hogyan...

Tőzsdézni szeretnék, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Plus500 nevű mobil alkalmazással demoztam pár hetet (minden tanulás nélkül), csupán a grafikonok alapján vettem/adtam részvényeket (jó visszagondolni, hogy miután láttam hogy a bitcoin árfolyama mennyire lent volt gondoltam veszek sok részvényt és nyertem is sokat vele). Aztán észrevettem, hogy csúsztatással megy a dolog és abbahagytam. Most valós pénzzel szeretnék tőzsdézni, 20 ezer ftval kezdeném (nem érdekel hogy keveset nyernék vagy veszítenék, tanulói céllal csinálnám), csak nem tudom hogy hol. Tetszett a Plus500 egyszerűsége mobilon, jó lenne úgy is folytatni valós pénzzel. Kicsit demoznék még, tudtok olyat, ami valós idővel megy? Ötlet? (csak 18 vagyok, így talán érthető hogy nem nagy pénzel csinálnám)

2015. aug. 24. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

20.000 ft-al? Tőzsdézni? Nem, nem lenézni akarlak, csak egyszerűen nem tudsz akkora tételt venni, hogy megérje.

Mire gondolok? pl. az OTP részvény jelenleg 5.300 fton áll, 3 db-ot tudsz venni belőle. Maga a vétel, ha jól tudom, 150 ft, az eladás megintcsak 150= = 300 ft tehát minimum 100 ft-ot kellene a részvénynek mennie felfelé, hogy pénzednél legyél - ekkor még nem nyertél.

De! Akinek pl. a 4 napos ünnepen beragadt a részvénye, annak ma már részvényenként -300 ft-ja van, mert vadul esik a tőzsde. Tegyük fel, beragadtál hétvégén a 3 db OTP-vel 5620-ról, most 5320, az azt jelenti, hogy a 150 ft eladással együtt 1.050 ft vesztőben vagy. Szerinted meddig maradna meg a 20 ezred?


Valósidejű adatokra meg elő lehet fizetni havi 2400 vagy több forintért.


Jópár embert hallottam már, aki nem értette, hogy ha a demon- olyan jól ment neki, akkor miért vesztette el a pénzét? Vajon?...

2015. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat: valósidejű= valós idejű adatok
2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem. tényleg nagyon kevés ez a 20ezer, de mentségemre legyen mondva soha semminek nem néztem utána csak demoztam (azt hiszem 5 millióval csinálhattam) :D
2015. aug. 24. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Legjobbkor akartok tőzsdézni, épp összomlóban van a Kínai tőzsde, nem igazán lehet kiszámítani, hogy mi fog történni.
2015. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha most kezded, várj még pár hónapot, most Kína miatt elég nagy pánik van a tőzsdén. Ha elég alacsonynak érzed az árfolyamot, akkor vegyél. Persze nem 20 ezerből... Az előttem válaszoló leírta, hogy még az olcsó BÉT-en is magas a jutalék a tőkéhez viszonyítva, hát még a külföldin. Külföldi tőzsdén ennyiből alig tudsz venni valamit, egy pozíció nyitása is több ezer forintba kerülhet. (pénzmozgatás az ép számlára, számlavezetési díj, devizakonverzió, jutalék a pozíció nyitásakor, jutalék a pozíció zárásakor, újabb konverzió, pénz kiutalás költsége, adózás).


Valamennyire megoldás lehet a külföldi befektetési szolgáltató, azokat nem ismerem, de a Plus500-ról sokat olvastam/hallottam, használom a demószámlájukat... hát valódi pénzt nem bíznék rájuk.


Szerintem kicsiben elkezdeni tőzsdézni 600-800 ezer forinttal lehet, ami tapasztalatnak jó, nyilván másra nem. Ha valóban szabad szemmel is észrevehető hozamokat szeretnél, ahhoz milliók kellenek. Most tekintsünk el a turbó certifikátoktól és a tőkeáttétes forextől, az más kategória, de nem pozitív értelemben.

2015. aug. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem csak bohóckodni akarsz, akkor én azt ajánlom egy évig ne csinálj mást, csak tanulj. Olvass könyveket, járj jobban utána a témának. Nézd meg hogy csinálják a profik, Warren Buffett, Ray Dalio, stb. Itthoni forex és hasonló "tanfolyamokat" kerüld el messziről. Gondolkozz legalább 10 éves időtávban. Lehet, hogy most nincs pénzed, de később majd lesz, mindenkinek muszáj megtakarítani, tanulj előre.


Ha valóban komolyan gondolod, és nem csak hirtelen fellángolásról van szó, szívesen segítek, nyugodtan írj rám.

2015. aug. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Demo számlát tudnátok ajánlani? Csak a Plus500-at ismerem, de az csúsztatással megy...
2015. aug. 25. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Frankón nem értem, hogy most, amikor tévéből, rádióból és a vízcsapból is a Budacash és a Quaestor brókerbotrány folyik, ahol 10 ezrek bukták el nehezen félretett pénzüket vagy épp könnyen megszerzett millióikat, akkor itt, a Gyakorin mindenkin kitört a tőzsdézés vágya és tülekedve jelentkeznek, hogy szintén elbukhassák a pénzüket: tőzsdézni akarok, Demozni akarok. Kiskutya legyek, ha megértem ezt a jelenséget :-)
2015. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!