Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így soknak...

Szerintetek ez így soknak mondható élelmiszerre, tisztálkodó szerekre? Soknak tartom.

Figyelt kérdés

Párom nehéz fizikai munkát végez, tényleg nagyon nehéz, napi 12 óra, sokszor szombaton is megy túlórákra. Fél kiló szalonnát simán elvisz reggelizni magával, plusz egy kis zöldséget, meg kenyeret/zsömlét. Én tanfolyamra járok, hétfőtől-péntekig, 8-tól délután 2-ig, én három szendvicset viszek magammal.

Párom munkája miatt napi szinten megy a mosógép is, ugye a mosópor sem olcsó, ecettel öblítek.

Így egy hónapban körülbelül 80-95e. forint megy el élelmiszerre, tisztító és tisztálkodó szerekre. Kicsit soknak tartom. Szerintetek? :( Kérlek, ne szidjatok!


2015. aug. 24. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyik nagy áruházlánc LEL mosópora, a 4 kg-os 1.200 ft.

Nem tudom mivel mosol, de ez nagyon megéri - főleg színes ruhákra.

Meg nem derül ki, milyen melegételt esztek, mikor és mit?

Ha a fél kiló szalonna egész napi kajája, akkor nem sok, de ha csak reggeli - hát akkor azért igen (mármint anyagilag)

2015. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az egész napi kajája a szalonna - amíg dolgozik.

Hát, főzni általában kétnaponta főzök húst, mert nagyon húsos a párom, de ez is csirke, pulykahús. Van amikor persze sertéshús is kerül.

Paradicsom, paprika, saláta, ezeket nagyon esszük. Sok krumplit - egy köretre 75-80dkg krumpli szokott kelleni -, rizst eszünk.

Reggelire kicsit jobb minőségű párizsit, szalámit szoktam magamnak venni, neki pedig szalonnát, mert azt szereti nagyon. Napi egy kiló kenyér, 1 liter tej megy el, sokszor sütök süteményeket...

Tészta is elég sok szokott fogyni, ha pörköltöt készítek...

Hát, nem tudom... A Lel mosópor az ő olajfoltos, mészporos, betonporos, fémporos ruhájából nem szedte ki a foltot. A biopon ami nagyon bevált nekünk, de már annak is borsos az ára, főleg mióta 1,5kg-ra csökkentették a mennyiségeket is...

Mire vagy még kíváncsi?

2015. aug. 24. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe lenne sok havi 80-95 ezer forint kajára meg minden fogyóeszközre 2 embernek?

(Bár a napi fél kiló szalonna azért odab**z, nem az egészség záloga. De anyagilag nem hátrány.)

2015. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80-95e szerintem normális, de a szalonnadiétából én visszavennék, vannak dolgok, amikkel gyorsabban tönkre tudja tenni magát az ember, ha ez a cél.
2015. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

ha az egész napi kajája a szalonna, akkor nem sok. Ha olajfoltos a ruhája, akkor arra tényleg nem jó a LEL.

Így akkor egyáltalán nem sok a 80 ezer, sőt! ügyes vagy :-)

Az az igazság, hogy nehéz fizikai munkát meg nem igazán lehet yoghurttal, salátákkal, meg mindenféle egészségesnek kikiáltott étellel végezni. Ledolgozza azt a szalonnát Ő bőven...

2015. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Nálunk heti 1 nagy Zewa 1200, havi 1 nagy Persil Duo Caps 3000, 1 silan 1000, kaja pedig 3-4000 körül van egy nap.


Szerintem nekünk olyan 150 megy el ilyenekre.

2015. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves, nem bántó kommenteket. Kicsit megnyugodtam, hogy akkor minden oké, és nem én vagyok a buta :)
2015. aug. 25. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!