Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez? Átverés egy...

Mi lehetett ez? Átverés egy külföldinek kiadott vásárló részéről paypallal és western unionnal?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: Hirdettem egy terméket egy magyar apróhirdetési oldalon, majd jelentkezett egy vásárlójelölt magyar számmal, de tört magyarsággal üzenetben, majd a levelezést angolul folytattuk.


Jött email értesítés a paypal nevében, hogy látszólag átutalta a költségeket paypalon, erről az email címről (tehát csak a nagy S különbözik a valós paypal címtől):

Service@intl.paypal.com transfer__service@mail-central.com a(z) yahoo.com domainen keresztül


Hogy instant payment történt, az item amount, transport charges és western union charges összegekről. Meg volt benne adva a szállítási vállalatnál ("Mediterranean") a futár adatai, egy amerikai cím.

Namost a paypal utalás állítólag akkor folytatódott volna, ha a transport charges összegét a western unionon keresztül elutaltam volna és erről a bizonylatot megküldöm a paypalnak/vevőnek?!


A furcsaságok a történetben:

A paypal felületen ennek semmi nyoma nem volt.

Honnan lett volna magyar száma egy külföldinek (amerikainak)?

Ha magyar a csaló, akkor amerikából hogyan jutna vissza hozzá a western unionos pénz?

Hogyan lehet ilyen paypalos emailt küldeni?


Az email még ezeket tartalmazta:


"Reversals : This method of payment can not be reversed.


Status : Pending - Transport Company Awaiting Payment."


"NOTE: This is to confirm to you that the mentioned amount has been successfully transferred by the Sender and been deducted from her Account which is ready to be credited into your account and this Payment has been subjected to be a Payment for a MERCHANDISE purchased from you, we reserve the right to make sure this transaction is 100% Safe and Secured also to verify the legitimacy level on this transaction.


The above sum includes the transport charges and taxes as we and the Transport Company quoted for the buyer (as per PayPal MERCHANDISE PAYMENT POLICY). You will receive a Message from the PayPal Customer Verification Department Shortly informing you on how to send the Transport Fares and Taxes to the transport company with the above Courier details as soon as possible."



2015. aug. 26. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nigériai n1gger Volt. Nekik nagy kedvencük a western Union, mert a WU nem vállal semmi felelöséget hogy az veszi át akinek a nevére szól.

Engem ismerkedös oldalon akartak lehúzni western unionon kersztül.

Jótanács: western unionnal semmit! Csak ha személyesen ismered akinek megy a cucc, és meggyözödtél hogy tényleg neki adod meg az utalási számot.


A másik dolog az email. Nekem heti szinten jön az általad említett címröl levél hogy frissítették a profilt, és lépjek be a linken, ami a levélben van. A bökkenö hogy az adott emailcím nincs a paypalnál regisztrálva. Meg a link is valami Hamis PayPal oldalra visz, így nyúlják le az adatokat. Már akitöl tudják.

2015. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugye azt nem kell mondanom hogy valszeg googléval fordították.
2015. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű nigériai csalás...

Furcsa, h még mindig van aki bedől ennek. :)

2015. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na és a magyar telefonszámot hogy oldották meg? Van egy csoport, amelyiknek elég egyetlen telefonszám minden országban és ezeket használják a trükközéshez?

Az amerikába elküldött pénzt ki lehet venni bármelyik WU fiókban a bizonylattal? A címzettől nem kérnek semmilyen igazolványt?

2015. aug. 26. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Magyar telefonszóamom nekem is van óugy hogy nem jártam ott 5 éve. Beregisztrátam annakidején az otthoni számot a freecall oldalra másik 2 számmal, és én választom ki melyiket mutatja amikor hívok valakit netről.(tavaly legalábbis így volt)


Azt nem tudom hogy az országot nézik-e, de aki engem akart átejteni, az azt a mesét adta be miután összeismerkedtünk chat szinten, hogy először Kanadába kell mennie, majd Ghanába, üzleti ügyben. Majd ottragadt, és kellene neki pénz, megadta a nevet, meg egy címet. (valaki azt mondta a név lehet akármi, mert ezeknek a haver ül bent és nem nézi az igazolványt, de a címnek kell szerintem stimmelnie, legalább a városnak)


Később visszaellenőriztem az ip címeket honnan írt, még arra is figyelt hogy az IP-check az adott 3 országot adta ki.


Majd mondtam lépjen be online, látni akartam az van-e online aki a képen amit küldött. Valami hasonló volr kb 25 mp-ig. Majd még 2 szer kértem, hogy próbáljon meg belépni, de persze "nagyon rossz a kapcsolat", de azért belépett. Ami feltűnt hogy ugyanaz a 25 mp. Rákerestem hogy lehet-e szimulálni webkamerát. Persze hogy lehet, fake-webcam-nak hívják az alkalmazást, azt játszol be kameraképként mait akarsz.

Hidd el nagyon kifinomultak.

2015. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz, ezzel fény derült 1-2 dologra. Akkor elképzelhető, hogy a hirdetéseket is nézik különböző országokban, ahol nagyobb értékű terméket árul valaki.
2015. aug. 26. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Olvasni olvastam hasonló történeteket mint a tied, szerintem egyben ne engedj, amíg nincs a számládon vagy paypalon pénz, nem szabad semmit sem postázni, akkor nem tudnak átverni.


A legdurvább amit olvasta, az mondjuk egy magyar volt:

Kért előre utalást, biztosítéknak elküldte a bescannelt személyit, lakcímkártyát, és kérte a vevőtől is. Majd nem küldött semmit. Persze a szerencsétlen átvert a fb-on osztotta a személyit hogy mekkora szemét aki átverte.


A bökkenő csak az, hogy ugye valószínű nem ő az első átvert. A csaló sem olyan marha hogy a saját adatait küldi, nagy valószínűséggel akinek elküldte a személyijét az is egy szerencsétlenül jár becsapott áldozat.:S

2015. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt szerencsém több ilyenbe beleszaladnom. Főleg a jófogáson volt még 1 hónapja, de kb hetente írt rám törtmagyarsággal valaki. Kérte, hogy adjam meg az emailcímem. Megadtam, aztán egyből angolul írt utána. Az egyik elküldött egy hamis paypal-os üzenetet, hogy átutalta az összeget, de csak akkor jelenik meg a számlámon a pénz, ha feladom a csomagot és a csomagszámot elküldöm. A másik átverős ember angliában élt és a nigéiai rokonának akarta megvenni a kamerát, amit én hirdettem. Józan paraszti ésszel az ilyenek kivédhetőek. Szóval ha valamit eladsz vagy személyesen, átutalás után vagy utánvétellel.
2015. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na igen, de nem tudtam pontosan, hogy hogyan működik a paypal, hogy mikor milyen üzenetet küld... szóval ez a része még hihető is volt. Leginkább azon buktak meg, hogy túl magas postaköltséget számoltak fel, azaz túl kapzsiak voltak.
2015. aug. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!