Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes csalás áldozata...

Sancer kérdése:

Internetes csalás áldozata lettem! A jófogás.hu-n elcseréltem aaz uj 65 ezer ft os telefonom egy xbox360 ra én korrektűl feladtam viszont cserébe egy könyv nagyságu dobozt kaptam üresen! Mit tegyek? érdemes perelni?

Figyelt kérdés
csalás,jófogás,átverés,rendőrség,xbox360,

2015. aug. 26. 21:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
34%

Üzenetekkel,levelekkel tudja meg ott a címe a srácnak,bizonylatok mit küldött,és kitől jött a doboz rajta a cím.

Nekem a facem törték fel,IP címet megtaláltam honnan lépett be(IT-s vagyok szal nem volt nehéz),feljelentettem,de lezárták a nyomozást holott mondtam meg vannak az írásai amit a nevemben küldött IP-cím,fel is vette jegyzőkönyvbe a barom rendőrnő.

Ennyit ezekről.

2015. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben szépen elkezdik a nyomozást,mert ez a dolguk,ne én mondjam már meg ezt tanulta csinálja.

Én se kérdezem meg a munkámban,hogyan találjam meg a szoftverben a hibát ez kb. olyan.

Ez a dolgom nekik az,csinálják akkor,de helyette semmit se csinálnak az égvilágon semmit.

2015. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
43%

#14,20.

Azért mondjuk az, hogy én 300 ft-ért vettem egy kis kézi kazettás magnót meg az, hogy a kérdező 65 ezeres telefont cserélt, szerintem nem egészen ugyanaz a kategória... Ráadásul én 9 évvel ezelőtt szaladtam bele ebbe, de akkor még a netes adásvétel korántsem volt ilyen ismert, fejlett.

De ha Neked ez örömöt szerez, degradálj (lenéz, leszól) csak másokat, legalább mára már jó napot szereztem Neked :-)

2015. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők! Köszönöm a pozitív és negatív hozzászólásokat épp rendőrségről jöttem szerencsére 100% ban alá tudtam támasztani a cimmel feladószelvénnyel névvel telefonszámmal az elkövetőt megvan az illető és még volt szerencsém a fényképét is látni a rendszerben! tanulság: internetes is érvényesek ugyan ugy cserére , vásárlásra a polgári jogok szoval jelen esetben az elkövetőnk hivatalosan is bűncselekményt követett gratula ! pénz vagy börtön egyéb birság az ügy végén! köszi mindenkinek !
2015. aug. 27. 11:29
 25/37 anonim ***** válasza:
#23 igen, kicsit túlzásba vittem, de lássuk be, azzal kezdted hogy akinek nincs annyi esze. Egy xbox kipróbálása macerásabb mint egy telefoné. Vagy egy kazettás magnóé. 9 évvel ezelőtt vettem meg a teljes hangcuccomat vaterán. :)
2015. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Üzenetekkel,levelekkel tudja meg ott a címe a srácnak,bizonylatok mit küldött,és kitől jött a doboz rajta a cím.


Továbbra is érdekel: ezek mit bizonyítanak? Mert azt nem, hogy üres volt a doboz.

2015. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"pénz vagy börtön egyéb birság az ügy végén! "


Majd ha ténylegesen kap valamit az elkövető, téged meg kártalanít akkor örülj. Addig csak reménykedhetsz...

2015. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
úgy gondolom elég egyértelmű h eljárás fog ellene folyni! a csomagot nem kellet bizonygatni mivel ott volt az általa küldött feladó szelvény amin rajt a csomag súlya értéke stb adatok és a baromja még ugy adta fel hogy ugy vehessem át h fizetek 2510 ft ot tehát még ezt az összeget is rá fogom verni az eljárás során mert rögzítették amugy a név, cím , telefonszám, postai cim elég és az összeg mértéke számít és szerencsénkre valos arra cimre bejelentett személyről beszélünk! IT-s vagyok 100%ba vittem az infot amit csak tudtam és meglett az ürge .....
2015. aug. 27. 11:54
 29/37 A kérdező kommentje:
és még egy kis info a jófogás oldal is vissza jelzett e-mailben h állnak a hatóság rendelkezésére mert a megadott adatok alapján ők is be azonosították a felhasználót még egy pozitiv info :)
2015. aug. 27. 11:58
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudhatjuk hogy mennyire gyakorlott, lehet hogy azt az xbox-ot már 86. alkalommal adta el, így pontosan tudja, hogy nem tudod bizonyítani, hogy a csomagban nem volt xbox.
2015. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!