Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit költ kajára két...

Mennyit költ kajára két felnőtt 2015-ben és mennyi megy el egy négytagú családnak, ahol két kisgyerek van?

Figyelt kérdés
Normális átlagos életnél, akiknek nincsenek benne ilyen extrém dolgok
2015. máj. 29. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Pont ma számoltuk össze a havi kaját, 22ezer volt üdítővel, kettőnknek. De nem tudom mit értesz átlagos alatt, mi fiatalok vagyunk, vékonyak, napi kétszer eszünk + gyümölcs néha, nem túl sokat eszünk. Nálunk ez az átlagos. De nyilván egy 70 kilós ember többet eszik mint én a 45 kilómmal. Meg az is többet aki nehéz fizikai munkát végez... én egész nap csak ülök. Szóval lehetnek eltérések.
2015. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az elég kevés mi most fogunk külön költözni ketten én olyan 60000 tippeltem de kivi vagyok kinek mennyi
2015. máj. 29. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Első, vezesd már le kérlek, hogy napi 366 (!!!) ft-ból ti hogy esztek napi 2x és mit. Mert ezt nem tudom elhinni.


Kérdező:


nálunk ~ 60e-re jön ki fejenként a kaja

2015. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát én most próbálok átszokni a**evésre (fényevésre), úgyhogy külön koszton vagyok a családomtól. Naponta csak egyszer eszek főtt ételt, így heti 3000 Ft. = zacskós rizs 8x125g tasakos, Pulykamellérme + csalamádé.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2015. máj. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi ketten havi 50-60 ezret költünk kajára.

(24 évesek vagyunk mindketten)

2015. máj. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
En is olyan 60000 gondolnek kettonknek de ebbe nektek az ilyen tisztitoszerek benne vannak?
2015. máj. 30. 09:25
 7/10 mahjong ***** válasza:

Szia!


Nekem mosószerrel, mosogatószerrel és egyéb apróságokkal kb. 40-50 000 forintra jön ki. Ebbe van azért heti 1-2 gyros/hamburger, meg néha egy kis nasi - jellemzően azonban otthon főzök. Kevesebbre akkor jöhetne ki, ha nem ennék húst, de én azt bizony igénylem. Ki lehet ám hozni napi egy ezresből is, ha mindig az aktuális akciós gyümölcsöt/zöldséget veszed aminek idénye van, nem csábulsz el étteremben, büfében - és nem eszel sok húst. Múlt héten pl. pont grízes tésztát ettem, az valami nagyon olcsón kihozható, és egyébként rengeteg ilyen étel van. Tápérték már persze más kérdés.

2015. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én meg azt nem tudom mit lehet enni fejenként 60ezerért...de ettől még senkit nem szoktam leszavazni. Mindegy.

Hogy mit eszünk, igen változó, virsli kiflivel, vagy épp sütök húst (az akciósakat, olcsókat veszem) rizzsel/krumplival, vagy egy csomag tészta is kitart egy hétig, azt lehet enni bármivel, mák, dió, sajt, krumpli, ki mit akar hozzá... Instant leveseket is szoktunk venni ami 75 ft/db például. Van hogy akciós a hal, akkor rántott halat csinálunk. Ésszel vásárolok, olcsó dolgokat. Nem költünk nasira, csokikra, meg hasonlókra sem, mert arra rengeteg pénz elmenne. Mi ketten élünk albiban egy fizetésből, szóval nem is tudnánk többet költeni kajára ha akarnánk se... de szerencsére nem is akarunk, nem éhezünk, azt esszük amit szeretünk, lehet hogy nem a legegészségesebb kaják azok.. Max 25ezret költünk havonta ezekre, többet nem. Ebben nincs benne más, a tisztítószerek meg hasonlók külön kiadás, azt nem is kell havonta venni. De mondjuk én abból is ilyen 300 ft-osat szoktam venni ami több hónapig elég.

2015. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első, ezért lettél leszavazva, mert hazudsz - már bocsánat.


Mondtam, vezesd le 1 heti kajátokat, mit esztek fejenként napi 366 ft-ból "üdítővel". Ne hantázz itt nekem, hogy "ésszel kell vásárolni" meg megveszed az olcsó húst - a legolcsóbb leárazott aznapi lejáratos hús it 5-600 ft / kg, ha csak hús alatt nem csirkefarhatátat értesz..


meg igen, egy vacak zacskósleves 75 ft. Te 3 zacskóslevessel meg egy liter Spar budget 3%-os üdítővel elvagy egy napot? Mert kb. ez jön ki 366 ft-ból...

2015. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én ugyan egyedül vagyok, de gondolom iigy is informatiiv lehet a válaszom. nekem 50-55 körül van egy hónap. főzni csak szórakozásból szeretek, és nem is lenne időm rá. a hétvégéket együtt töltjük a barátnőmmel, többnyire elmegyünk valahová kirándulni.
2015. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!