Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Futárszolgálatnak kellene...

Futárszolgálatnak kellene adnia a pénz átvételi elismervényt, ha utánvéttel rendel valaki?

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Számlát a rendelt csomagban találod, a futár csak a pénz ellenében adja oda a csomagot, és a digitális kütyüjében aláírod, hogy átvetted. A futár semmilyen papírt általában nem ad.
2015. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Változó. UPS nem ad soha semmiről semmit, GLS ad az átvett pénzről..
2015. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a GLS-től én is kaptam
2015. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én hogy igazolom, hogy átadtam neki az összeget, mikor semmit se kaptam?
2015. szept. 3. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
És te aláírtál neki valamit?
2015. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen kellene adnia. Utánvét nyugta a neve, van ilyen minden általam ismert futárszolgálatnál.


A gyakorlatban ha nem kérsz akkor nem töltik ki, mert hogy minek, a lustább futár a tömböt is inkább ott hagyja az autóban, csak nehogy eszedbe jusson, hogy kéred.


Cégeknél pl. a számlához kell csatolni, mert ezzel lehet igazolni a NAV fele, hogy nem csak a számla van meg, hanem az összeg valóban ki is lett fizetve.

2015. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki kér, de nem kap az jogellenes?
2015. szept. 3. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!