Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van az átlag magyaroknak...

Hogy van az átlag magyaroknak pénze egy albérletre?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok egyetemista és tervezek kb 2 év múlva elköltözni amikor végzek. Pályakezdőként biztos nem fogok sokat keresni, és tudom hogy az átlag magyar fizetés se sok, szóval nem értem hogy van az egy egy albérlet átlagos havi bére rezsivel mindennel együtt kb 120-150 ezer forint. Nekem nincs sok igényem, annyi hogy ne legyen rossz környéken és élhető legyen. Ennyire lehetetlen fiatalként egyedül élni Budapesten?
2015. szept. 24. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy nem 150e-es albérletben laknak, ha csak 100e-et keresnek!
2015. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit mi adunkki az rezsivel együtt 60-70 ezer
2015. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb fiatal csak szobát bérel többedmagával.

Én mondjuk 13 éves korom óta tudatosan gyűjtöttem a pénzemet, mert a célom az volt, hogy amint lehet lelépek az alkoholista szüleim elől. Visszavittem az üvegeket, ha nagy ritkán kaptam pénzt, eltettem, eladtam régi dolgokat, és segítettem a szomszédoknak egy kis zsebpénz fejében. 18 évesen annyi pénzem lett, hogy egy jó környéken, kitudjak venni 1 szobás kislakást ami rezsivel együtt nem érte el a havi 60 ezer forintot. Érettségivel gyárba mentem dolgozni, és 3 műszakban megkerestem a havi 160 ezret is, ha volt túlóra többet is. Majd pár évvel később levelezőn diplomáztam le. Ma már annyit keresek, hogy másfél szobás lakást is simán kitudok bérelni.


De a régi barátaim, iskolatársaim mind többed magukkal kis szobát béreltek.

2015. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Budapesten ha külvárosban bérelsz egy kis lakást, akkor ki tudsz jönni 100-ból rezsivel együtt, nyilván törekedni kell olyan helyre, ahonnan elfogadható a tömegközlekedés. De egyébként az emberek általában nem egyedül élnek, hanem házastársukkal/élettársukkal, és akkor már adott a két fizetés, vagy bérlőtársakkal költöznek egy lakásba, és csak 1-1 szobát bérelnek.
2015. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ÉN 27 éves voltam, amikor először kerestem annyit, hogy már önállóan tudtam lakást bérelni. Addig mindig három-négy másik fiatallal laktam együtt, még a szobában sem egyedül voltam.
2015. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lakotarssal. En anno egy masik lannyal laktam egy 2 szobas lakasban, Pesten. Szinte olyan volt, mintha egyedul laknek.
2015. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!