Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha utánvéttel rendeltem egy...

Ha utánvéttel rendeltem egy csomagot, akkor a címemre kiszállítják és a postaládába bedobják és utána nekem el kell mennem a postára és be kell fizetnem vagy kiszállítják és ott helyben én adom oda a pénzt a postásnak?

Figyelt kérdés

Mert ha nem vagyok èppen akkor otthon és akkor érkezik a csomag akkor nem tudom átvenni, vagy akkor mi törtènik?

Segítsetek,sürgős!!



2015. okt. 1. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség, hogy utánvéttel posta pontra kérted. Akkor oda kell bemenned, átveszed és kifizeted.

Másik lehetőség, hogy otthonra kérted. Kihozzák, ha nem vagy otthon hagynak egy értesítőt, azzal bemész a postára (kb. 8 napod van rá) átveszed, kifizeted.

Egyébként miért és hova dobnák a csomagot? A kertbe vagy a 2 cm-es postaláda lukon a postaládánál háromszor nagyobb csomagot?? Ki garantálja, hogy kifizeted, ha már átadták fizetés nélkül akár Te akár a szomszédod, meg az összes többi ember?

2015. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy otthon,a postás hagyni fog egy értesítőt.
2015. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elhozzák, kifizeted helyben.

Ha nem vagy otthon, elviszik a legközelebbi postára (oda ami a körzetedbe tartozik), bedobnak egy papírt a postaládádba, amin az szerepel, hogy bevitték xy-nevű postára, menjél érte, ott kifizeted, megkapod.

2015. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

nagyjából jól leírták az előttem válaszolók, csak egy dologgal nem kalkuláltak: mi van akkor, ha nem a postás hozza? :-) Ugyanis ha futár hozza, akkor, ha nem vagy otthon, hagy egy értesítőt, jó esetben egy telefonszám is van rajta, azt fel kell hívnod és esetleg tudtok időpontot egyeztetni. És természetesen a futárnak kell fizetni.

Semmiképpen nem fogják otthagyni az utánvétes csomagot sem szomszédnál - hacsak ki nem fizeti - sem a postaládába.

2015. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na persze, ingyen otthagyják neked!
2015. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4. A többiek figyeltek a kérdésre: "...ott helyben én adom oda a pénzt a postásnak?"

Egyébként igaz, amit a futárokkal kapcsolatban írtál.

2015. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És ezért le kellett húzni? Gratula! Sosem láttál még itt a Gyakorin hevenyészve feltett, pontatlan kérdést?

Nekem, pl. eladóként a vevők a pénztári készpénzbefizetést rendszeresen utalásnak hívják - pedig óriási különbség!

Ha a kérdező 8bocs kérdező) oly mértékben el van tévedve, hogy azt gondolja, az utánvétes csomagot otthagyják, akkor simán belefér, hogy a futár-postás dolgot is keverheti.


De mindegy, örülök, hogy szerezhettem Neked egy jó napot azzal, hogy lehúzhattál :-)

2015. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Örülj, hogy nem Amerikában kapsz csomagot, mert ott a futár becsenget, és ha nem vagy otthon, akkor csomószor lerakja az ajtó elé. Aki meg arra megy, az elviszi. Egy csomó videó van az amerikaiaktól a neten, ahogy a biztonsági kamera mutatja, hogy ellopják a csomagjukat, mert nem voltak éppen otthon, és otthagyta a futár.
2015. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Persze ez az előre kifizetett csomagokra vonatkozik.
2015. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak a választ akik értelmesen letudták írni amit szerettek volna!:)
2015. okt. 1. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!