Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Első gyermek utáni gyes alatt...

Első gyermek utáni gyes alatt várandós lettem, veszélyeztettség okán táppénzen leszek. Köteles vagyok-e kivenni a felgyülemlett szabadságot a táppénz folyósítás kezdete előtt?

Figyelt kérdés
Törvényileg kötelezhető vagyok-e erre?
2015. okt. 10. 20:38
 1/3 bithorlo ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem vagy köteles. Viszont anyagilag jobban jársz a szabadsággal(alap bér 100%-a), mint a táppénzzel (alap bér 70%-a).
2015. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ki tudd venni, meg kell szakítani a GYES-t, és hivatalosan vissza kell menni dolgozni, kivenni a szabikat. Majd megint elmenni passzívba. A munkaadók ennek nem nagyon szoktak örülni, csomó kellemetlenség, extra papírmunka.
2015. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

... ha megszakítod a GYES-t, már nem biztos, hogy "védett" pozícióban leszel, pláne, ha nem keresőképtelenséggel folytatod, hanem szabival...


Nem vagy köteles kivenni, hiszen keresőképtelen vagy, tehát amúgy sem vagy munkára köteles.

2015. okt. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!