Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha másik megyében keresek...

Ha másik megyében keresek állást hogyan teríti a Munkaügyi központ?

Figyelt kérdés

2015. okt. 13. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán kérdezd meg, hogy térítik az útiköltséget...
2015. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van nem is tudom mit gondoltam hogy itt tettem fel a kérdést hiszen ez az oldal nem erre való...
2015. okt. 14. 08:51
 3/4 verde ***** válasza:

Ezt az ügyintézővel történő közvetítői beszélgetésben jelezheted, meg lehet adni, hogy melyik más megyében/településen keresel állást, viszont ha helyben kínálnak fel állást(akár közfoglalkoztatást), erre hivatkozva nem utasíthatod vissza.

A másik megyei állást nem vagy köteles elvállalni, de értesítést kérhetsz róla.

Ha önállóan keresel állást, akkor a munka.hu oldalon megyére/településre bontva tudod lekérdezni a bejelentett állásokat. Elvileg ott azokat az állásokat látod, amelyekről amúgy is értesítenének.

Mondjuk ott célszerű keresni állást, ahol életvitelszerűen élsz, de nyilván nem ismerem az okokat ezért nem okoskodok. Sok sikert!

2015. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 verde ***** válasza:

Ja! Te most az állás terítésre kérdeztél, vagy az állás térítésre? mert nem mindegy...

Az elsőt leírtam, de ha másodikra gondoltál, akkor 100%-os utazási költségtérítés van, ha tömegközlekedéssel mész.

Vagy a munkaügyből kell kérned egy igazolást, amit az állásinterjún leigazoltatsz, vagy a munkáltatónak kell adnia egy igazolást, hogy ott megjelentél állásinterjún(bélyegző+aláírás).

2015. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!