Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Töröltem a paypal accountomat,...

Töröltem a paypal accountomat, miután utaltam rá, visszajön a pénz az eredeti számlámra, mint nem teljesített utalás?

Figyelt kérdés

A Paypal accountomat töröltem, de előtte utaltam át rá 3000 Ft-ot, ami még nem érkezett meg a törlés idejéig. Ilyenkor azt az 3000 Ft-ot visszakapom a számlámra, vagy búcsút inthetek neki?


Illetve ebayen vásároltam 2 dolgot is, nagyon kis összegben, és úgy, hogy a Paypalomra nem érkezett meg az átutalt 3000 Ft-om (vagyis még nem jelent meg addig), mégis ki tudtam fizetni a termékeket, mert az eredeti számlámról vette le a pénzt. Tehát amíg a paypal számlámon nincs pénz, addig az eredeti számlámról veszi le a pénzt? Vagy hogy is van ez?



2015. okt. 19. 16:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és most néztem meg, elvileg "végrehajtva" van a sátusznál.
2015. okt. 19. 16:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utalás mindenképp végbemegy, hiszen a PayPal bankszámlája nem szűnt meg. Viszont amikor ők feldolgoznák a beérkezett utalást, nem fogják tudni hozzárendelni a PayPal fiókodhoz (hiszen az megszűnt), ezért visszautalják az összeget. Ennek lesz pár nap/hét átfutási ideje.


Vásárláskor a PayPal nem tud közvetlenül a számládról pénzt levenni, csak bankkártya segítségével. Ha tudtál vásárolni pozitív egyenleg nélkül, akkor minden bizonnyal a kártyád csatolva volt a fiókodhoz, és arról vonta az összeget. Ez így teljesen normális, a legtöbben így használják a PayPalt. Viszont ilyen esetben teljesen értelmetlen utalással egyenleget tölteni.


Illetve azt sem értem, utalás után miért szünteted meg a fiókod.

2015. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az volt a gondom, hogy úgy kaptam értesítést utalásról, hogy valójában nem is én voltam, 2 nap után, szóval beijedtem, nem tudtam, hogy feltörték-e vagy sem, így inkább letöröltem magam.

Igen, a kártya vs számla dologra rájöttem útközben, ebayen láttam a 2 opciót, csak mailen keresztül egyből elutalta mindenféle kérdezgetés nélkül, és ezt furcsálltam, hogy hogyan lehet, ha paypalra meg sem érkezett az utalt összeg még, és sikerült mégis fizetnem.

Köszönöm a választ!

2015. okt. 19. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!