Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagy vonalakban mennyibe...

T-ohm kérdése:

Nagy vonalakban mennyibe kerül ma egy építési engedély és egy tervrajz? Továbbá mi van ha nem engedélyezik azt a tervet amit én akarok építeni?

Figyelt kérdés
ha helyhez kötött akkor veszprém környékére gondolok.
2015. okt. 31. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Az árakat már nem tudom, építésztől is függ, szerintem min. 60.000 ft, de ha valami nagymenőhöz mész, akár több is lehet. Mi 10 éve ennyit fizettünk az építésznek.

A hivatalnak is kell fizetni, már nem tudom mennyi eljárási díj.

Az építésznek tudnia kell, hogy mit szabad és mit nem, tehát elvileg nem dobják vissza, ha érti a dolgát. Neki be is kéne menni egyeztetni a hivatallal.

Az a helyzet, hogy a szomszédokat értesítik, hogy építeni akarsz, és van valamennyi idő fellebbezni, addig nem lesz jogerős. Ha a szomszédok nem kevernek, szinte bármit el szoktak fogadni. Viszont ha a szomszéd kever, bármi miatt, ha igaza van, ha nem, akkor nem fogják engedni soha a büdös életben. Ritka az ilyen, de ha kifogod, inkább azonnal add el a telket.

Sajnos én így jártam, 2,5 évig vitáztunk, a hivatalban megmondta az ügyintéző, hogy hiába nekünk van igazunk, ő nem megy bíróságra a "kedvemért", így inkább mindig visszadobták az engedélyt. Nekik az presztizsveszteség meg egy csomó plusz munka, ha a szomszéd beperli a hivatalt. Elég rosszul van összerakva ez a törvény, a szomszédnak jogában áll beperelni a hivatalt, ha neki nem tetsző engedélyt adnak ki, a tulajdonos viszont semmit nem tehet, ha visszadobják az engedélyt.

Ha visszadobják, akkor az egész engedélyeztetést elölről kell kezdeni, az építész kijavítja, amit kifogásoltak, és be kell adni újra. Ez egy csomó idő, mert hiába csak egy kicsi dolgot kell kijavítani rajta, a határidőt percre pontosan ki fogják várni, nem vesznek előre még véletlenül sem.

Persze mondom, ennek elég kicsi az esélye, kb. városonként egy ilyen szemét szomszéd van, sajnos én pont kifogtam. El is adtuk a telket inkább, mert ő megmondta, hogy nem akar szomszédot, és ezért bármit meg fog tenni. Jogász volt, kapcsolatokkal, így tudta, hogy tehet alánk.

2015. okt. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk 68 ezer volt a tervezés (már bánom, hogy nem a 120 ezreshez mentem vele), és 10-15 ezer az engedélyeztetés.

Ez volt 2010-ben, nekünk.


A tervezőnek egyeztetnie kell mind az önkormányzattal (tervezési, építési rend), tudnia kell az éppen aktuális építési előírásokat, hogy arra a telekre milyen építményt tervezhet, milyen korlátozások vannak.

Mi hiába szerettünk volna másmilyent, akkor csak "istálló" formájúakat lehetett az akkori előírások szerint. Akik most 5 év után építkeznek, már szebb (kockább) házakat is építhetnek, jobb belső kihasználási lehetőséggel.


Tehát az sem mindegy, hogy jókor vagy-e jó időben. :)

2015. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!